Družstvo pod vedením Richarda Švehlíka si v posledních třech zápasech připsalo solidních sedm bodů, při čemž ještě bezbrankovou domácí remízu se Slavičínem je možné považovat za ztrátu. Nyní je čeká výkonnostní zkouška s prvním týmem tabulky.

Viktoriáni o mistrovské body bojovali už ve středu, kdy v Šumperku dohrávali odložený duel 19. kola. Zápas jim vyšel, soka přehráli 3:0 a dali zavzpomínat na své zdařilé podzimní výkony.

„Už v zápase v Kravařích bylo znát, že se už herně začínáme zvedat. Hlavní zlepšení je samozřejmě ve finální fázi, kdy jsme dokázali dát přesnou přihrávku a šance, které jsme si vypracovali, následně proměnili," zmínil Richard Švehlík, trenér Přerova.

Lodivod Viktorie je přesvědčený, že právě výhra v Kravařích jeho tým psychicky pozvedla a následný úspěch v Šumperku byl určitým vyústěním výkonnostního vzestupu.

„Od stavu 2:0 jsme už byli jednoznačně lepší. Důležité bylo, že jsme hlavně v závěru díky brankáři Švédovi ustáli tlak domácích," zmínil.

V sobotu jeho svěřence čeká prestižní duel, kdy zavítají na hřiště aktuálního lídra tabulky týmu Mikulovic. Přerované mají co soupeři vracet, podzimní střetnutí skončilo jasným poměrem 1:3 právě pro tým z oblasti Jeseníků.

„Vzhledem k bodovému zisku a náskoku, který si vypracovaly, jsou Mikulovice velkým aspirantem na vítězství v soutěži. Se čtyřiadvaceti body jsou nejúspěšnějším týmem jara, což ukazuje jasně o jejich kvalitě," zhodnotil počínání soupeře Švehlík.

I přes výsadní postavení soka má jasno: „Do Mikulovic jedeme s cílem zvítězit a soupeři tak oplatit porážku 1:3, kterou jsme s nimi doma utrpěli. Bude to určitě kvalitní fotbal. Mají zkušený tým, který navíc přes zimu posílili. Jejich silnou stránkou je bezesporu obranná fáze, ale věřím, že se dokážeme prosadit. Pro úspěch uděláme maximum," dodal.

Doma se Přerovští představí ve středu, kdy od 17 hodin vyzvou tým Valašského Meziříčí.