S cílem ukončit herní i výsledkovou krizi zajížděli hráči Viktorie na Opavsko, kde změřili své síly s trápícím se týmem Kravaří.

„Řekli jsme si, že musíme zahrát zápas bez obdržené branky, což se nám nakonec podařilo a za to jsem rád," prozradil Richard Švehlík, trenér Přerova.

Narozdíl od duelů předchozích jeho svěřenci přepnuli na vyšší výkonnostní level a své akce navíc dokázali, alespoň ty úvodní, proměnit v branku.

Skóre otevřel po osmi minutách hry Hrušák, jehož ideálně našel Koutný. A zanedlouho to bylo už 0:2. Přerované znovu využili aktivního presinku a Dlouhý po Mikově vysunutí navýšil gólový účet.

Kravaře se mohly vrátit do zápasu vzhledem k nařízenému pokutovému kopu, ten však k jejich nelibosti gólman Švéda zneškodnil. Tento moment jakoby definitivně domácí tým poslal do kolen.

Ve druhé půli mohli Viktoriáni utkání definitivně rozhodnout. Schlehr, Zaoral ani Sekel své gólovky neproměnili, a tak střelecký účet hostů zůstal na čísle dvě.

„Vypracovali jsme si řadu šancí, ale ve finální fázi nám to stále nějak vázne. Nedokážeme své příležitosti zužitkovat, což je velká škoda," připustil Švehlík, lodivod Viktorie.

V konečném zúčtování ho tento fakt až tak mrzet nemusel. Závěrečný hvizd rozhodčího definitivně stvrdil zisk tří bodů, čímž byl tak ukončen třízápasový bodový půst.

„Samozřejmě se ziskem tří bodů jsem spokojený. Hráči odvedli daleko lepší práci než v minulých zápasech a navíc nás podržel výborný gólman Švéda," zmínil Švehlík.

SK KRAVAŘE – 1.FC VIKTORIE PŘEROV 0:2 (0:2)

Branky: 8. Hrušák, 12. Dlouhý. Rozhodčí: Čecháček – Mikeska, Kaloč.

Sestava 1.FC Viktorie Přerov: Švéda – Pavelka, Hýbner, Hrabal, Netopil – Hrušák – Sekel (68. Zaoral), Mika, Schlehr, Koutný (82. Baran) – Dlouhý (66. Hrubý). Trenér: Richard Švehlík.