Mírný favorit nedělního střetnutí v podobě domácího Nového Města však neměl jednoduchou úlohu. Musel totiž překonávat pevnou obranu přerovských hráčů, které v týdnu posílil šéftrenér mládeže Richard Švehlík, který měl v tomto duelu rozhodující pravomoci. Dosavadní trenérská dvojice Koral-Bednář u mužstva zůstala.

Defenzivnější pojetí potvrdil právě také nový člen realizačního týmu „Připravovali jsme se na nový systém 4–2–3–1. Domácí ale měli mezi desátou a pětadvacátou minutou znatelnou převahu. Musím kluky pochválit za bojovný výkon, hráli na hranici sebeobětování,“ uvedl nový kouč Švehlík.

Bod, pro který si Přerované na hřiště Vrchoviny přijeli, také za bezbrankovou remízu nakonec získali. Mohou za to ale opět děkovat brankáři Tomáši Fikrovi, který stejně jako v Bohunicích svůj celek zachránil od porážky a vychytal čisté konto. V největších šancích domácího celku tentokrát neuspěl Poláček, který v posledních třech zápasech vstřelil tři branky, ani Michal s Brabcem.

„Bod je pro nás zlatý. Musím uznat, že domácí měli více ze hry a k tomu vstřelenému gólu měli blíže,“ dodal Švehlík.

Přerov si směrem dopředu příliš velkých šancí nevypracoval. Hostující hráči se snažili hrozit zejména z křídelních prostorů, ale ve finální fázi se jim příliš nedařilo.

Přesto mohli ve druhém poločase urvat vítězství na svoji stranu, jenže Václav Cahyna, který se ocitl sám osm metrů před brankářem Vítkem, z bezprostřední blízkosti největší šanci zápasu neproměnil.

„Ve druhém poločase jsme se možná trošku začali bát i o tu remízu. Hosté zahrozili z několika protiútoků a hra byla vyrovnanější než v první půli. Souhlasím ale s trenérem hostujícího týmu, ke vstřelenému gólu jsme měli blíže,“ řekl předseda SFK Vrchovina Jaroslav Michal.

Přerovská Viktorie však musí v současné situaci počítat každý bod. Od poslední pozice v tabulce se přesto neodlepila, Velké Meziříčí totiž dokázalo uhrát remízu 2:2 v Hodoníně.

SFK Vrchovina – 1. FC Viktorie Přerov 0:0

Rozhodčí: Žilka – Beneš, Reich

Sestava Přerova: Fikr – Popela, Švrček, Mrázek, Heger – Pola (60. Cahyna), Hrušák, Schlehr, Bernard (80. Zaoral) – Matušík, Hybner.