Viktorie po prvním dějství vedla 3:2, ale druhých pětačtyřicet minut prohrála na branky 1:2 a zápas tedy zakončila při divokém skóre 4:4.

Měl to být souboj kočky s myší, ale nakonec to bylo drama. Přerov vstoupil do utkání výborně. Po necelé minutě hry se totiž po rohovém kopu prosadil hlavičkou Václavíček. Radost z vedení však hostům dlouho nevydržela, neboť takřka vzápětí srovnal Hladký. Defenziva Viktorie nebyla pro domácí hráče neřešitelným problémem, což ukázal Hruška, který neměl potíže ani dobře zakončit – 2:1.

Švehlíkově družině nakonec zařídil do poločasu vedení dvěma góly kanonýr Hrubý. O to více musely domácí mrzet nezužitkované tutovky Galetky a Horňáka. Skórovat mohl také přerovský Mika.

Kdo čekal, že Přerované potvrdí pozici favorita a soka ve druhé půli přehrají, tak musel být zklamán. Morkovice i přes fakt, že poslední příčku tabulky již neopustí, bojovali srdnatě. Blizoučko měl několikrát k hattricku Hrubý, ale kýžené třetí branky se už nedočkal.

Naopak musel zkousnout fakt, že jeho tým se dostal znovu do problémů. Hruškovi se podařilo po sedmi minutách druhého poločasu srovnat. Na jeho střelecký počin navázal svou druhou trefou v utkání také Hladký. Průbojný forvard si povodil Hrabala a z úhlu prostřelil gólmana Švédu.

Překvapení se nakonec nekonalo. Hrušákův dalekonosný pokus zaplachtil k levé tyči morkovické branky a bylo znovu srovnáno. Přerovští dokonce sahali po vítězství. Příležitosti střídajícího Zaorala či Koutného zůstaly nevyužity, a tak se oba celky o body podělily.

FC Morkovice – 1.FC Viktorie Přerov 4:4 (2:3)

Branky: 13. a 30. Hrubý, 1. Václavíček, 78. Hrušák – 2. a 67. Hladký, 5. a 53. Hruška.

Rozhodčí: Z. Kneisl – L. Kneisl, Žniva. ŽK.: Horňák, Valášek – Schlehr, Hrubý, Václavíček, Švrček. Diváků:120.

Morkovice: Vrba – Havlík, Kapounek, Horňák, Šimoňuk – Koláček (38. Urubek), Handl, Valášek, Hruška – Hladký (86. Oplt), Galetka (82. Zápařka). Trenér: Jiří Janecký.

Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal (74. Zaoral), Netopil – Schlehr, Mika (63. Švrček), Hrušák, Koutný – Dlouhý (63. Pavelka), Hrubý. Trenér Richard Švehlík.