Trenér Richard Švehlík musel v utkání oželet služby zraněné opory zadních řad Bogdaně. Na stopera se tak musel vedle Hýbnera přesunout Hrabal. Právě druhý jmenovaný hrubou chybou přispěl k tomu, že domácí šli Macíčkem do vedení.

Hrabal svou chybu částečně odčinil, když se mu podařilo centrem najít hlavu Hrušáka, který po dvaceti minutách hry skóre srovnal. Když se neujaly šance Kufy, Macíčka či Marka na straně domácích a Kopeckého na straně hostů, tak zůstal gólový stav po prvním poločase nerozhodný.

V tom druhém se Přerov dokonce dostal zásluhou Kazára do vedení. Letní posila se zaskvěla precizně zahraným rohovým kopem, který skončil přímo v brance soupeře. Tentýž hráč navíc zanedlouho usměrnil podruhé míč za záda gólmana Majera a na lavičce hostů tak mohlo být ještě veseleji.

Skvěle rozehranou partii, ale ještě Viktorie stihla ztratit. Kouč Švehlík vystřídal po sedmdesáti minutách playmakera Kazára a jakoby tohle předznamenalo nečekaný zvrat událostí. „Stáhl jsem Kazára s ohledem na nebezpečí druhé žluté karty a chtěl jsem vyztužit zálohu. To se bohužel nepovedlo. Couvli jsme dozadu, nehráli aktivně a presink prakticky neexistoval. Poslední čtvrthodinku jsme absolutně nezvládli," zlobil se lodivod Viktorie.

Vše odstartoval snížením a svou druhou trefou v zápase velmi dobře hrající Macíček. „Nové rozestavení navíc oživil Výmola, který vyhrával hodně soubojů. Obdržené góly přišly po našich hrubých chybách. Na 3:2 jsme na míči, Zimčík ztratí, když je Kyselák vlevo a Václavíček pod ním," nechápal Švehlík.

Aby toho nebylo málo, tak si Kopecký, ač nikým neatakován, nechal míč spadnout na ruku a byl z toho přímý kop.

„Byl to nepochopitelný zkrat Kopeckého, který si tam nastřelí naprosto sám ruku. Michálek to pak překrásně trefil. To už jsem se modlil, abychom uhráli alespoň bod," uvedl s průběhem rozhořčený kouč hostů.

A to nebylo vše. Domácí dokonali v nastavení zvrat a tím tak korunovali přerovské fiasko.

„Bohužel, to už jme byli jaloví a soupeř toho využil. Bylo to na ručník, nebyli jsme schopni odkopnout balon ze šestnáctky. Podotýkám, že rozhodčí hlásil nastavení minuty, hrály se tři… Ale sudího z prohry vinit nemůžeme, zápas jsme si prohráli zbytečně sami svou nedisciplinovaností a nedodržováním systému, který jsme si určili," zhodnotil dění výkonem rozzlobený Švehlík.

Jeho tým bude mít možnost reparátu v sobotu 27. září, kdy od 16 hodin na svém hřišti vyzve Určice.

TJ Valašské Meziříčí – 1. FC Viktorie Přerov 4:3 (1:1)

Branky: 9. a 80. Macíček, 86. Michálek, 90 + 3. Kufa – 65. a 71. Kazár, 20. Hrušák.

Rozhodčí: Drápal – Lakomý, Dorušák. ŽK: Výmola – Pavelka, Kazár. Diváků: 110.

Valašské Meziříčí: Majer – Roupec, Jíša (71. Výmola), Sviták, Vykydal – Marek, Michálek, Plešek, Lasovský (89. Drápela)- Macíček, Kufa. Trenér: Antonín Mura.

Přerov: Švéda – Kopecký, Hýbner, D. Hrabal, Zimčík – Václavíček – Pavelka, Hrušák, Kazár (75. Dostál), Kyselák – Hrubý (87. Zaoral). Trenér: Richard Švehlík.