V sobotním šlágru se domácí museli obejít bez svého střelce par excellence. Dvanáctigólový Tomáš Kazár v základní jedenáctce nefiguroval.

„Nehledejme za tím ale zranění, Tomáš je v zahraničí se svým zaměstnavatelem a na příští zápas nám bude opět k dispozici," vysvětlil trenér Přerova, Richard Švehlík.

Připomněl taky, že nešlo o jedinou absenci v jeho kádru. Dlouhodobě je mimo hru obránce Bogdaň, disciplinární trest si odpykává Zaoral.

Přesto to byli fotbalisté Viktorie, kteří se ve 26. minutě ujali vedení. Centr Pavelky doputoval až k nohám Hrušáka, který z pozice uvnitř velkého vápna ukázkově vymetl šibenici brumovské brány.

S nepříznivým stavem se ale dosud aktivnější hosté odmítali smířit. Nejprve břevno přerovské svatyně orazítkoval Bartozel a krátce na to ve stoprocentní šanci zakončoval exligový Polách. Jenže Švéda si jeho loženku vychutnal.

Jelikož skóre následně nezměnil ani na druhé straně uniknuvší Hrubý, šel Přerov do šaten s nejtěsnějším vedením.

„Myslím, že jsme v prvním poločase byli lepší, bohužel soupeř vstřelil poměrně šťastný gól a my naopak zahodili množství šancí. Kdybychom se dokázali prosadit první, mohl zápas vypadat úplně jinak," nepochyboval kouč Brumova Miroslav Mičega.

O první pozdvižení po změně stran se nepostaral nikdo jiný, než kapitán hostů Tomáš Polách. Nejprve jeho přímý kop znovu bravurně zneškodnil Švéda, ovšem rozehrávka od rohového praporku už byla nad jeho síly. Propadnutý míč se dostal až k Deklevovi, který po hodině hry srovnal skóre.

A protože v příštích minutách se ojedinělé útočné snahy ocitly spíše ve stínu ostrých soubojů a několika potyček, čekalo publikum na další zásah marně.

„Spokojený úplně nejsem, protože jsme si vedení měli udržet. Ve druhém poločase jsme zkvalitnili defenzivu a soupeře do šancí nepouštěli. Bohužel, gól jsme dostali po standardce, kterou musíme pohlídat. Celkově ale Brumov potvrdil, že je kvalitním soupeřem. Myslím, že bod je zasloužený pro oba týmy," vyjádřil se po utkání Švehlík.

S konečným hodnocením souhlasil i jeho trenérský protějšek Mičega: „Přerov si ve druhé půlce sice vytvářel tlak nakopávanými míči, my jsme ale dokázali vyrovnat. Podle mě je nakonec remíza spravedlivá."

Další klání čeká fotbalisty Přerova opět v sobotu. Od 15 hodin se představí na hřišti nedalekého rivala z Hranic.

1. FC Viktorie Přerov – FC ELSEREMO Brumov 1:1 (1:0)

Branky: 26. Hrušák – 63. Dekleva. Rozhodčí: Černoevič – Mikula, Novák. ŽK: 23. Hrubý, 55. Hrabal – 51. Juřica.

1. FC Viktorie Přerov: Švéda – Zimčík, Kopecký, Hýbner, Hrabal – Václavíček – Kyselák, Hrušák, Dostál (80. Baran), Pavelka – Hrubý (69. Bubeník). Trenér: Richard Švehlík.

FC ELSEREMO Brumov: Urbánek – Smolík A., Dekleva, Juřica, Martinka – Naňák, Strnad, Polách, Horáček – Kořenek, Bartozel O. Trenér: Miroslav Mičega.

Autor: Tomáš Stoklásek