Přerovský trenér Richard Švehlík měl znovu starosti s poskládáním základní sestavy. „V Určicích byl přísně vyloučený Václavíček, zranil se nám Netopil a navíc v týdnu onemocněl Koutný. Moc jsme tedy na výběr neměli," připustil domácí lodivod.

„Chtěli jsme hrát tak, abychom vzadu udrželi nulu a využívali rychlé protiútoky. Což se nakonec podařilo," zmínil Švehlík.

Samotný zápas přinesl spíše bojovný fotbal. Šancí bylo k vidění poskromnu, i proto první půle skončila při bezbrankovém stavu.

Zápas rozhodla situace z 57. minuty, kdy sudí zapískal střet Bubeníka s hostujícím hráčem jako faul a nařídil penaltu.

„Jestli tam opravdu byl kontakt, tak to nemůžu z lavičky posoudit. Byla to však hodně přísná penalta. Kdybych byl trenérem hostujícího týmu, tak bych rozhodčího rozhodně po zápase nepochválil," zmínil Švehlík.

Vedení mohli Přerovští navýšit v samotném závěru. Gólovou hlavičku Mrázka však Sabela lapil a vytáhlý domácí forvard se neprosadil ani střelou, která těsně minula horní tyč hostující svatyně. Se závěrečným hvizdem byl triumf domácích dokonán.

„Vyhráli jsme hodně diskutabilní penaltou. Se ziskem tří bodů jsem samozřejmě spokojený. Závěrečná třetina soutěže se nám hodně vydařila. Je to dáno i tím, že jsme dokázali sestavu stabilizovat a kluci se semkli. Máme dvacet bodů, což si myslím, že po tom jak se to všechno u nás vyvíjelo, je opravdu luxusní výsledek," pověděl s úsměvem kouč Přerova.

Jeho svěřence ještě čeká do konce listopadu několik tréninků, posléze se už mohou těšit na volno. Zimní přípravu tým zahájí 13. ledna.

1.FC Viktorie Přerov – TJ Lokomotiva Petrovice 1:0 (0:0)

Branka: 57. Bernard z pen.

Rozhodčí: Těšina – Richtár, Záloha. ŽK: 6. Hrabal – 63. Gill, 67. Škuta. ČK: 86. Škuta.

Přerov: Švéda – Pavelka, Hýbner, Hrabal, Bubeník – Mika – Bernard, Hrušák, Zaoral (81. Havlíček) – Chuda (73. Zimčík), Mrázek. Trenér: Richard Švehlík.

Petrovice: Sabela – Míšanec (75. Šuster), Gill, Bernatík, Reichl – Kempný (60. Bajzath), Šupolík (54. Nielek), Škuta, Dittrich, Miko – Punčochář. Trenér: Miroslav Čopjak.