Viktorka vstoupila do první půle poměrně aktivně. Její trenér Richard Švehlík nebyl v předešlých zápasech spokojen s předvedenou hrou, a tak šla na jeho svěřencích vidět snaha o kombinaci. Ta jim ovšem potřebně dlouhou dobu nevydržela. V první velké šanci utkání se ocitl v 18. minutě hostující Roupec, s jeho střelou z voleje si však výborně poradil přerovský brankář Sohlich. Po půlhodině hry zahrozili poprvé domácí. Po standardní situaci se míč dostal k Tögelovi, jeho střela zpoza vápna ale byla zblokována a skončila těsně vedle branky gólmana Valašského Meziříčí Kmecika. V závěru poločasu měli ke gólu blíže hosté, kteří hrozili hlavně po své levé straně. Se střelou Pleška si poradil Sohlich, Lasovkského rána prolétla vedle svatyně gólmana Viktoriánů. Do kabin se tak šlo za bezbrankového sta­vu.

„Řekl bych, že v prvním poločase jsme se snažili, hrozili jsme ze standardních situací. Chybí nám ale důraz v koncovce a hráč, který by to dokázal změnit. Snažili jsme se hrát kombinačně, ale Valmez nás dokázal eliminovat," řekl směrem k první půli trenér Viktorie Šmehlík.

Druhý poločas si za rámeček hráči Přerova rozhodně nedají. Už ve 49. minutě inkasovali první gól, když se z přímého kopu po ruce Tögela prosadil hostující kapitán Aleš Michálek. Domácí se poté nadále trápili, což vyústilo ve druhou branku Valašského Meziříčí. V 61. minutě se ve vápně prosadil útočník Petr Dragon. Přerov pak chtěl hru otevřít, ale paradoxně si spíše koledoval o další brankový příděl. V 70. minutě jej od třetí branky zachraňoval Sohlich, v samotném závěru utkání pak odevzdaní Viktoriáni nabízeli hostům další šance ke zvýšení, ti je ale nevyužili. Zápas tak skončil pro domácí nelichotivě 0:2.

„Druhý poločas pro nás začal nešťastně. Michálek dobře trefil tu standardku. Pak jsme v závěru hráli vlastně na pět útočníků. Tohle jsem jako trenér ještě neudělal, abych to úplně odkryl. Ale přesto nám chyběl výběr místa, špatně si situace připravujeme. Řekl bych, že dneska naše špatné výkony gradovaly," přiznal přerovský kouč.

V dalším kole Přerov čeká nedělní utkání v Určicích. Protrhnout útočnou mizérii proti předposlednímu celku divize bude pro Švehlíkovy svěřence nutností.

1. FC Viktorie Přerov – TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:0)

Branky: 49. Michálek, 61. Dragon.

Rozhodčí: Galásek – Šistík, Vidlička. ŽK: 46. Plešek (Valašské Meziříčí).

Přerov: Sohlich – Hrabal, Kopecký, Bogdaň, Bubeník – Zaoral, O. Václavíček, M. Václavíček (66. Zimčík), Pavelka (78. Chuda) – Tögel – Navrátil (57. Hrušák). Trenér: Richard Švehlík.

Valašské Meziříčí: Kmecik – Přikryl, Brachánek, Michálek, Plešek – Roupec (90. Ješka), Výmola, Žilinský, Neuberger (84. M. Lasovský), L. Lasovský – Dragon (76. Macíček). Trenér: Martin Kotůlek.