V sestavě hostů chyběli oba krajní beci Hrabal i Bubeník, do utkání nezasáhl ani křídelník Zaoral. Přerované spokojeni rozhodně neodjížděli. Špatnou jarní formu korunovali vysokou porážkou. „Hráli jsme ve značně obměněné sestavě vzhledem k marodce a pracovním povinnostem. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, hráli hráči, kteří jsou v kádru. Především v defenzivě jsme propadli. Byl to laxní výkon," zlobil se trenér Přerova Richard Švehlík

Po poločase Viktoriáni prohrávali po brankách Bluchy a Manteye 0:2, ve druhé půli přidal Afričan Mantey další branku, dvakrát přesně mířil také Továrek, který v závěru potopil Přerov dvěma góly během dvou minut, čímž stanovil nepěkné skóre 0:5. Vítkovice tak zachránily alespoň teoretickou šanci na divizní titul.

„Zase jsme neproměnili nějaké šance, v první minutě jsme mohli jít do vedení, ale Pavelka přestřelil bránu. Jediný klad vidím v tom, že dostali šanci dva dorostenci. Ti si tak vyzkoušeli skvělou atmosféru, hráli jsme totiž na novém hřišti. Stadion je naprosto bezvadný, alespoň v něčem tedy vidím pozitivum," našel přerovský trenér alespoň malý důvod k radosti.

Nový městský stadion ve Vítkovicích je hlavně atletickým chrámem pro populární Zlatou tretru. Trávník je zde umělý, útočník Přerova Daniel Navrátil si povrch pochvaloval. „Trávník byl dobrý a krásně rovný. Stadion vypadá výborně a má snad prvoligové parametry. Myslím si, že spousta ligových týmů by Vítkovicím mohla závidět. Krásné je i zázemí," popisoval Navrátil.

Viktoriány nyní čeká poslední zápas sezony. V sobotu 13. června přivítají ve formě hrající Nový Jičín. (něm)

MFK Vítkovice – 1. FC Viktorie Přerov 5:0 (2:0)

Branky: 3. Blucha, 10. Mantey, 55. Mantey, 86. a 87. Továrek.

Rozhodčí: Galásek – Kaloč, Slavík. ŽK: 51. O. Václavíček, 83. Kopecký. Diváků: 301.

Vítkovice: Ognyanov – Korneta, Prokeš, Laryš, Dvořák – Mantey, Hruzík, Kovář (83. Palej), Lukáš – Blucha (75. Půda), Kovařík (80. Továrek). Trenér: Oldřich Jakubek.

Přerov: Sohlich – Kopecký, Hýbner, Bubeník, Zimčík (32. Dlouhý) – Ondřej Václavíček – Pavelka, Martin Václavíček, Tögel, Navrátil (69. Petráš) – Hrušák (75. Mika). Trenér: Richard Švehlík.