Viktorie se snažila už během prvního poločasu soupeře přehrát. Domácí střídali světlé okamžiky s těmi méně příznivými. Po 23 minutách hry orazítkoval břevno Talčíkovy branky Koutný. Pozornost soupeřova gólmana vyzkoušel hned dvakrát aktivní Schlehr. Poprvé při akrobatickém zakončení cíl určení minul a následně jeho pokus mířil přímo do náruče Talčíka.

Největší šanci hostů spálil Tomáš Švach, jeho pokus mířil kousek vedle pravé Švédovy tyče. V závěru měl navíc dvě velké příležitosti Dlouhý, avšak ani v jednom případě se neprosadil.

„Musím říct, že první poločas nebyl úplně podle mých představ. Ale vypracovali jsme si tři čisté gólové šance, kdybychom je proměnili, tak mohlo být po zápase," zmínil Richard Švehlík, trenér Přerova.

Krátce po začátku druhé půle se Viktoriáni dostali do tlaku. Dlouhému gól jakoby nebyl přán. „O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě, pořád s míčem a snažit se prosadit, pokud to nepůjde technikou, tak i důrazem," řekl Švehlík.

Jeho svěřenci převzali hru zcela do svých kopaček a soupeře přehrávali a bojovali o každý centimetr na hřišti. „Naše hra už snesla parametry, které jsou v mých představách. Bohužel to zakončení bylo už doslova neschopností. I kdybychom hráli snad dva dny, tak ten gól nedáme," litoval lodivod domácích.

Po gólu volala zejména situace z 56. minuty, kdy byl v pokutovém území sražen Sekel. Sudí ponechal výhodu, avšak Koutný brankáře Talčíka neprostřelil.

„Rozhodčí se rozhodl, tak jak se rozhodl. Nic mu vyčítat nemůžeme, ponechal nám výhodu. Tento zápas jsme měli vyhrát ze hry, zahodili jsme mnoho gólových šancí," uvedl Švehlík.

Jednou z nich byla i hlavička Netopila, kterou gólman na posledních chvíli vyrazil.

Pokud by skóre bylo například 5:0, tak se divit nikdo nemohl. Šancí měli domácí hráči mnoho, ale kýženého gólu se nedočkali. Soupeři se tak rozešli smírně s dělbou bodů.

„Všechny hráče musím hodnotit pozitivně, na hřišti jsme dominovali. Přitom Slavičín byl mužstvem jara. Z osmi zápasů uhráli 19 bodů, což je bodová šňůra srovnatelná s tou naší na podzim. Sice jsme je zastavili, ale měli jsme vyhrát. Stydět se můžeme jen za tu koncovku," zhodnotil počínání svěřenců Švehlík.

Jeho družinu nyní čekají dva zápasy venku. Ve středu zajíždí Viktorie na hřiště Šumperka a v sobotu se představí v Mikulovicích.

„Můžeme hrát s úplně každým. V divizi nejsou mančafty, které by nás nějak přejeli. Pokud budeme hrát takhle, a když přijdou hlavně góly, tak nemám strach. Jsme schopni vyhrát jak v Šumperku, tak v Mikulovicích," dodal kouč Přerovanů.

1.FC Viktorie Přerov – FC TVD Slavičín 0:0 (0:0).

Rozhodčí: Gasnárek – Skřítecký, Kozubík. Žluté karty: Hrabal, Mika – P. Švach, Dvořák, Lukaštík, Macek, Talčík. Diváků: 110.

Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal, Netopil – Hrušák – Schlehr, Mika, Sekel (72. Zaoral) – Koutný (78. Hrubý), Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.

Slavičín: Talčík – Cícha (56. Liška), Dvořák, T. Švach, Mezírka – Macek, P. Švach, Lukaštík, Otépka – P. Kříž, Beránek (90. Dvorník). Trenér: Ladislav Straka.