Želatovičtí tak po třech výhrách a výborných výkonech jedenáct dní před derby s Viktorií Přerov musely doma skousnout prohru.

Kromě trefy hostujícího Ondřeje Nýdeckého, jehož v 58. minutě ke skórování šikovně vyzval dorostenec Martin Kobza, tak bylo nejzajímavější situací úterního duelu poločasové střídání Velkých Losin. Ty s sebou v Želatovicích neměly brankářskou dvojku, mezi tři tyče tak musel po odchodu Dominika Hataly ofenzivní hráč Lukáš Kováč.

„Náhradní gólman je na dovolené, tak jsme museli během prvního poločasu dvakrát vystřídat. Ale náš útočník předvedl kvalitní výkon, domácí ho neohrozili, i tohle se cení, rarita,“ usmíval se hostující trenér Jiří Mika.

Ten má po výsledkově nevydařeném vstupu do jara konečně důvod k radosti.

„Ty body jsme spíš rozdávali, i když nás nikdo nepřehrával. V minulém zápase s Rapotínem jsme se otevřeli střelecky. Dnes to bylo od všech hráčů disciplinované z kvalitního bloku,“ pochvaloval si kouč.

To Želatovice se jen stěží dostávaly do šancí. Ani tlak po inkasované brance nepomohl.

„Přišlo zranění Vlasty Němce, Láďa Dlouhý musel dozadu, ta stoperská dvojice byla jiná než v předešlých zápasech. Vojta Skopal je taky zraněný. Soupeř zvolil dobrou taktiku, my do bloku moc neumíme hrát, navíc když Láďu Dlouhého nemáme vepředu, tak tam neudržíme balon,“ krčil rameny domácí trenér Ondřej Mrázek.

V Želatovicích i v Přerově už se ale pomalu vyhlíží šlágr krajského přeboru. Přerovské derby mezi Viktorkou a Želatovicemi se tentokrát odehraje ve vesnickém areálu v sobotu 12. května od 16.30 hodin.

„Bavíme se o tom. Přerov teď dvakrát prohrál, tím pádem jsme na bod. Motivace je vždy být před Přerovem. Dnes se nám to bohužel nepovedlo. Věřím, že na derby přijde do Želatovic hodně lidí. Snad to bude dobrý a ofenzivní fotbal, ne jako dnes,“ uzavřel Ondřej Mrázek.

FC Želatovice – TJ Sokol Velké Losiny 0:1 (0:0)

Branka: 58. Nýdecký. Rozhodčí: Hubený – Štětka, Dokoupil. ŽK: Goldemund, La. Dlouhý – Linet, Pecháček. Diváci: 150.

Želatovice: Čech – Calábek, Lu. Dlouhý, La. Dlouhý, Goldemund (85. Mackovík) – K. Tomek (46. Zlámal), Matušík – Zehnálek (85. Bernhauer), T. Čtvrtníček, Š. Tomek (81. Král) – Klimek (60. Vo. Koplík). Trenér: Ondřej Mrázek.
Velké Losiny: Hatala (46. Kobza, 90. Mičunda) – Zatloukal, Gargulák, Žídek, Rýznar – H. Hegner (88. L. Hegner), Kocourek, Nýdecký (81. Bureš), Trunkát (35. Pecháček) – Kováč, Linet. Trenér: Jiří Mika.