Mikulovičtí už patrně pošilhávají po postupu do ligy, takže potřebují vyhrávat, jenže Přerov se v poslední době dostává do své podzimní formy, kdy vedl divizní tabulku. Na jaře se zatím dlouho trápil, ve středu ale zcela zaslouženě přejel Šumperk na jeho hřišti 3:0 a i mikulovičtí borci poznali, že narazili na přetěžkého soka.

„Je to nejlepší tým v divizi, co se týká přechodu z obrany do útoku a pak má asi nejlepšího nebo jednoho z nejlepších gólmanů v soutěži," konstatoval mikulovický kouč Antonín Mura.

Zápas patří do kategorie těch, o kterých obě strany řeknou: vyrovnaný. Domácí šli do vedení po čtvrthodině hry, když Eršil zacentroval zprava do prostoru mezi penaltou a malým vápnem a Starý dal hlavou do protisměru gólmana.

Přerov o poločase prostřídal, když místo Navrátila naskočil útočník Hrubý, a tento tah se zanedlouho ukázal jako klíčový.

V 51. minutě nestíhali mikulovičtí stopeři na prostrčení míče, ze kterého se dostal Hrubý do stoprocentní pozice, ze které se nemýlil. Po dalších devíti minutách mikulovická obrana – jindy tolik vychvalovaná – chybovala ještě více. Eršil si nepokryl při rohovém kopu 1.FCV svůj prostor a Hrubý na zadní tyči z voleje skóroval.

Deset minut před koncem domácí vyrovnali. Eršil opět poslal z lajny míč do šestnáctky a hlavičkující Šupák angličanem od břevna rozhodl o dělbě bodů.

„Přerov mě svou kvalitou překvapil, ale darovali jsme mu dva góly. Při prvním byli stopeři moc daleko od sebe, ten druhý, ten mě mrzí ještě více. Při standardkách ví každý hráč, jaký prosto má hlídat. Tohle byl gól zadarmo," zhodnotil zápas Mura.

Ne příliš nadšen dělbou bodů byl i přerovský kouč Richard Švehlík. „S výsledkem 2:2 jsem méně spokojen než s předvedenou hrou. Musím ale uznat kvality domácích - mají zkušený tým, který šel tvrdě na vyrovnáním," sdělil trenér 1. FC Viktorie Přerov.

„Úvodní čtvrthodina patřila domácím, poté se ale hra vyrovnala. Přesto jsme se do vyložených šancí nedostávali. V poločase jsme prostřídali, začali hrát na dva útočníky a výsledek se dostavil. Během deseti minut se nám podařilo zápas otočit. Škoda je ještě neproměněné šance Miky, která zápas mohla definitivně rozhodnout," dodal.

Další souboj o mistrovské body čeká Přerov už tuto středu, kdy na svém hřišti od 17 hodin přivítá Valašské Meziříčí.

FK Mikulovice – 1. FC Viktorie Přerov 2:2 (1:0)

Branky: 16. Starý, 80. Šupák – 51. a 60. Hrubý.
Mikulovice: Hlaváček – Švancer, Pinkava, Skopal, Švehla  - Eršil (80. Jančík), Navrátil, Šupák, Šupolík -  Svoboda (75. Burian), Starý (46. Košňovský). Trenér: Antonín Mura.
Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal, Netopil – Sekel (72. Zaoral), Mika, Hrušák, Schlehr, Navrátil (46. Hrubý) – Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.