„Porazili jsme se sami, jinak se to nedá hodnotit. Někteří naši hráči by si měli uvědomit, že nehrají tenis a jsou tam s nimi i další lidé," láteřil rozladěný trenér Kojetína Roman Matějka.

Co se ve 49. minutě, která rozhodla, stalo?

„Domácí útočník údajně v našem vápně zahrál rukou. Nic z toho ale nebylo. Už jsme vyváželi míč po levém křídle a zakládali další akci. Náš stoper Dočkal si ale neodpustil komentář," popsal klíčovou situaci Matějka.

Sudí Křepský nařídil na hranici pokutového území nepřímý volný kop. A želatovický obránce Matušík po něm vstřelil jedinou branku zápasu.

„V ten moment jsem měl chuť odjet domů. Sudí to možná mohl řešit jen žlutou kartou, ale začátek problému je samozřejmě na naší straně," nevymlouval se Matějka. „Sami jsme se připravili o body," dodal.

Jinak se totiž v Želatovicích hrálo typické remízové utkání.

„Šancí moc nebylo, spíš náznaky. Musím uznat, že remíza by zápasu asi slušela víc," vykládal želatovický kouč Pavel Hošek. „Rozhodla nedisciplinovanost soupeře," měl jasno.

Kojetín ve zbytku druhé půle domácí tým přece jen trochu přitlačil ve snaze vyrovnat. V největší šanci ale Galetku vychytal brankář Bělík.

„Tam nás skutečně podržel," vyzdvihl gólmana Hošek.

Další zvrat už se nekonal. Závěrečný nápor pak Kojetínu překazilo ještě vyloučení. Nepovedený zápas podtrhl druhou žlutou kartou, tentokrát za faul, Dočkal.

„K tomu se nám ještě zranil Peřina. Vypadá to na vážnější zranění kolena. Takže se nám rozpadla obrana," posteskl si Matějka.

FC Želatovice – Slavoj Kojetín-Kovalovice 1:0 (0:0)

Branka: 49. Matušík. Rozhodčí: Křepský – Zelík, Boháč. ČK: 78. Dočkal (K.)

Želatovice: Bělík – Liška, Čtvrtníček, Mackovík, Matušík – Calábek (85. Bouchalík), Kovařík (70. Bernard), Němec, Tala, Fabián – Kašpárek. Trenér: Pavel Hošek.

Kojetín: Gajdoš – Peřina (80. Machů), Dočkal, Polách (72. Cibulka), Panák – Matějka, Flora (60. Lízal), Axamit, Řezáč (80. Drápal) – Bosák – Galetka. Trenér: Roman Matějka.