Možná trochu překvapivě jich daleko víc měli domácí.

„Pro nás je to zlatý bod. Litovel byla lepší. Nepovedlo se nám přizpůsobit její hře, kdy nakopávala balony a dostávala nás pod tlak,“ říkal po duelu trenér Přerova Pavel Koral.

„Při troše štěstí jsme mohli vyhrát. Martin Schlehr mohl dvakrát rozhodnout, ale jak už jsem říkal bod je pro nás zlatý. V Litovli se vyhrávat nebude. I na podzim jsme vyhráli šťastně, je to dobrý mančaft,“ dodal Koral.

„Já musím klukům poděkovat. Myslím si, že druhý poločas jsme měli pod kontrolou. Soupeř samozřejmě měl taky šance, ale to už jsme měli vést 4:0,“ říkal litovelský trenér Roman Sedláček.

Jak se to všechno seběhlo? První poločas ještě tolik záživný nebyl. Přerov byl kombinačně přesnější, Litovel zase hrozila dlouhými míči, s nimiž měla hostující obrana až nečekaně hodně práce. Náznaky šancí přicházely po standardkách, ale vyloženou příležitost měla až v závěru prvního dějství Litovel, kdy se ve vápně šikovně uvolnil Kvapil. Jenže střela šajtlí se mu vůbec nepovedla a skončila vedle.

To po změně stran střídala jedna šance druhou. A hlavně v litovelském provedení. Sám na branku šel Šilberský, brankáře přehodil, ale prostor mezi tyčemi těsně minul. Pak se domácí dožadovali penalty za faul na Čepa, ale nepískalo se. Za pár vteřin už měl gól na kopačce stoper Krátký, k němuž propadl Planičkův centr, ale z pěti metrů střílel nad.

Nejblíže ke gólu byl v 71. minutě Šrom, po akci střídajících Kratochvíla se Seyfriedem střílel do odkryté branky, ale na čáře předvedl z přerovského pohledu klíčový zákrok zápasu obránce Mrázek, jenž odklidil míč do bezpečí.

„Asi jsme vystříleli všechen prach v Kozlovicích, protože dnes jsme měli jen ve druhém poločase čtyři gólovky, ale opravdu tutové. Proti takovému soupeři prostě musíme minimálně jednu proměnit,“ litoval Roman Sedláček. „Chyběla nám asi trocha klidu a rozvahy v koncovce. Kluci chtěli hodně vyhrát, tak řešili některé situace trochu zbrkle,“ hledal příčinu střelecké nemohoucnosti.

„Ve druhé půli jsme se chtěli jsme dostat do naší hry, ale to se nám nedařilo. Litovel hrála hodně agresivně a dá se říct, že mě překvapila. Musím také smeknout před naší obranou, která hrála bez chyb, přestože Litovel měla šance,“ prohlásil Pavel Koral.

Jeho tým ale nakonec mohl odjet i s plným počtem bodů. Martin Schlehra ale dvakrát vychytal Urbánek. Především první šance, kdy přerovský kapitán dorážel z malého vápna, po gólu doslova volala. V Litovli ale byly v sobotu obě branky zakleté.

Tatran Litovel – 1. FC Přerov 0:0

Rozhodčí: Válek – Krpec, Šebesta. ŽK: Mráček – Schlehr. Diváků: 250.

Litovel: Urbánek – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek (55. Kratochvíl) – Čep, Kvapil, Fišara, Šrom – Šilberský (67. Seyfried), Mráček. Trenér: Roman Sedláček.

Přerov: Fikr – Gřešák, Koranda, Mrázek, Hrabal – Schlehr (90. Kučera), Pola, Král, Kaďorek – Kašpárek, Bernard (80. Navrátil). Trenér: Pavel Koral.