Ti diváci, kteří nepřišli včas, byli ochuzeni o úvodní branku domácích. Ta padla už v 5. minutě a postaral se o ni po centru z pravé strany hlavou Ševčík.

„Kozlovice se snažily rychlou kombinační hrou vytvářet šance. Naše obrana odolávala až do 28. minuty, kdy po centru míč propadl až k Petrášovi, který srovnal. Hráli jsme ze zajištěné obrany a přecházeli do protiútoků, ale ty nebyly nějak nebezpečné,“ přiblížil první půli Vojtěch Bušina, kouč Ústí.

Po příchodu z kabin se obraz hry nezměnil. Kozlovičtí hráli nátlakový fotbal, kdežto domácí hrozili jen z brejků a standardních situací. A z jedné takové i udeřili v 53. minutě. Po závaru před brankou se dostal k míči obránce Sencovici a překonal Mánka - 2:1. Při kontaktu s protihráčem se ale zranil a musel být střídán.

„To byl jeden z klíčových okamžiků zápasu. Muselo dojít k seskupení obraných řad, a to mělo za následek, že se posledních 20 minut Kozlovice dostaly do soustavného tlaku,“ říká domácí lodivod.

Závěrečných pět minut už to ale obrana Ústí neustála. V 85. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Martin Král a o tom, že všechny body poputují do Kozlovic, rozhodl v nastaveném čase po rohovém kopu Jan Dohnal.

„O kvalitách soupeře jsme věděli, proto jsme hráli ze zabezpečené obrany. Hráli jsme na dva útočníky, ale od 25, minuty jsme museli posílit střed hřiště a hráli tak jen na jednoho hrotového útočníka. I když jsme prohráli, hráče chválím za bojovnost. Velkou tragédii z toho neděláme,“ dodal Bušina.

Jeho protějšek, trenér Kozlovic Kamil Štěpaník, k utkání řekl: „Začali jsme aktivně a dá se říci, že celou první půli jsme byli lepší. Domácí ale udeřili z ojedinělé šance. Petráš dokázal vyrovnat, ovšem další tři tutovky jsme nevyužili. Po naší druhé inkasované brance domácí ještě více zalezli a bylo hodně těžké se prosadit. V závěru nám tam ale spadly dvě hlavičky a tři body tak zaslouženě vezeme domů.

Sokol Ústí - FK Kozlovice 2:3 (1:1)

Branky: 5. Ševčík, 53. Sencovici - 28. Petráš, 85. Martin Král, 90. Jan Dohnal.
Ústí: Benrkopf - Palacký, Sencovici (55. Dostál), Smolka, Bagár - Plesník, Skácel, Páleník, Ševčík - Škařupa, Staněk (65. Orava).
Kozlovice: Manek - Petráš (75. Kuba), Michla Král, Tomčík, Sova (60. Lukáš Dohnal) - Kaďorek, Martin Král, Stržínek, Šolín - Kocfelda (70. Zezula), Jan Dohnal.