Kdo bude na hřišti kralovat, určil už ve 4. minutě ústecký Černotský. Ten po individuální akci překonal napoprvé brankáře Troubek. Druhý gól přidal o dvacet minut později Juřica, kterého po půlhodině hry napodobil Patrik Sencovici, čímž ustanovil poločasové skóre na 3:0 pro domácí.

„Do Ústí jsme přijeli jen s torzem dvanácti hráčů, a když se nám k tomu nechá nesmyslně vyloučit gólman Sohlich, tak jsme ztratili veškerou naději na slušný výsledek. Bavili jsme se v šatně, že si dáme pozor na začátek utkání, ale opět inkasujeme po naší hrubě chybě už ve čtvrté minutě, kdy nám zaběhl za obranu útočník domácích a únik proměnil ve vedoucí branku. Do poločasu ještě inkasujeme dvakrát a potom přicházíme i o vyloučeného brankáře. Co k tomu dodat," zlobil se Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.

„Nechci nijak shazovat náš předvedený výkon, na druhou stranu musím uznat, že soupeř přijel v oslabené sestavě. Troubky měly některé hráče vykartované," přiznal Zdeněk Hoffmann, trenér TJ Sokol Ústí.

Následný vývoj zápasu zjevně poznamenal i fakt, že hostující brankář po třetí obdržené brance neudržel nervy na uzdě a viděl od rozhodčího červenou kartu. Hosté tedy dohrávali v deseti. Do hry ve druhém poločase po zranění naskočil ústecký Páleník a hned v 50. minutě namířil balon přímo do sítě – 4:0.

Troubky v polovině druhé půle vstřelily alespoň čestný gól Benýškem, ale konečné slovo měli opět domácí, když se v 79. minutě trefil Škorňa – 5:1. „Soupeř už hrál odevzdaně. Šlo vidět, že jim v podstatě o nic nejde. Nehrají ani o postup, ani o sestup," míní Hoffmann. „V naší situaci je každý bod dobrý. Teď nás čekají dva venkovní zápasy, v Nových Sadech a Kozlovicích. To jsou silní soupeři z čela tabulky. My tam každopádně nemáme co ztratit, můžeme jedině získat," doplnil ústecký kouč.

Jeho týmu v tomto kole krajského přeboru pomohla k postupu tabulkou mírně vzhůru i domácí remíza Dolan.

„Místo toho, aby se nám vraceli hráči do sestavy, tak je tomu úplně naopak. Momentálně nám už chybí sedm hráčů a pokud to bude takhle pokračovat, tak nevíme s čím soutěž dohrajeme," odtajnil hráčské problémy Troubek Němčák, vedoucí týmu.

„Hodnotit utkání z naší strany snad ani nelze. Naši hráči podali špatný výkon, nastoupili do zápasu bojácní, bez pohybu a o nějaké kombinaci nemůže být ani řeč. Jediným našim světlým okamžikem byla gólová akce Benýška, který střelou k tyči korigoval stav na 4:1. Domácím jsme zápas hodně usnadnili a ti pak pohodlně dokráčeli ke třem bodům," doplnil zklamaný pomocník trenéra Lumíra Stokláska.

TJ Sokol Ústí – FK Troubky 5:1 (3:0)

Branky: 4. Černotský, 24. Juřica, 29. Pat. Sencovici, 50. Páleník, 79. Škorňa – 68. Benýšek. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Kouřílek. ŽK: Pav. Sencovici. (Ústí) ČK: 35. Sohlich (Troubky). Diváků: 140.

Ústí: Marák – Biskup (65. Bagar), Pav. Sencovici, Smolka, Ševčík – Černotský, Plesník (46. Páleník), Škorňa, Pat. Sencovici – Juřica, Hladík (58. Skácel). Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Troubky: Sohlich – Petráš, J. Haviernik, Vala, Pospíšil – Benýšek, Mlčoch, Němčák, Ticháček – Brázda (36. Frehar), Jakubec. Trenér: Lumír Stoklásek.