Přerov vlétl do zápasu jako uragán a hned ze začátku ostřeloval Dragonovu svatyni. Určice se pomalu dostávaly 
k míči, ale chyba v desáté minutě opět nahrála hostům. Zaoral se dostal do dobré střelecké pozice a střelil první gól zápasu. V zápětí mohl přidat další trefu Koutný, ale mířil nad. Bernardovu příležitost pak zlikvidoval domácí gólman. Kučerovi svěřenci se nemohli probudit a dostat se do utkání. Ve třicáté minutě přišla další chyba domácí obrany, ale unikající ho Koutného zastavil Skopalík. Největší příležitost Určických přišla až v poslední minutě poločasu. Los však nastřelil jen obránce.

„My jsme se zaskočili sami. V prvním poločase jsme předvedli asi nejhorší výkon sezony. Nechci se vymlouvat na terén. Přerov byl prostě rychlejší, lepší. Dostával se do šancí jednodušeji," pochválil soupeře určický kouč Evžen Kučera.

Naopak spokojený byl trenér Přerova.

„Taktika presinku byla jasně stanovena. Věděli jsme, že hřiště nebude na konci sezony v nejlepším stavu a že obránci budou mít problémy s rozehrávkou. Celkem nám to vycházelo," usmíval se kouč Přerova Richard Švehlík.

Po změně stran přišla i změna v domácí hře. Los a Rus se brzy dostali do šancí, ale neprosadili se. Naopak těsně mimo letěla střela přerovského Hrabala. O vyrovnání se pak pokoušeli Zbožínek, Vaněk 
i Los. Všechny jejich pokusy však skončily mimo nebo v náručí výborného Švédy. Poté se do hry opět dostala Victorie, ale nevymyslela žádnou kloudnou akci. V posledních minutách hry se pak domácí ještě jednou pokusily o srovnání. Nápor si vytvořili velký, ale v zakončení žalostně selhali. Zbožínkovu hlavičku dělily od brány jen centimetry. Poslední domácí utkání tohoto podzimu znamenalo pro Určice první domácí prohru.

„Nehodnotí se to dobře. Ve druhé půlce jsme se vrátili 
k jednoduchému pojetí hry. Nepříjemný presink, uhrát balon a dostat jej za jejich obranu. To se nám povedlo. Bohužel jsme opět neměli dostatek štěstí proměnit naše šance," litoval Kučera.

„Samozřejmě jsme měli 
z domácích přirozený respekt. Doma hrají velmi dobré zápasy, ale přijeli jsme s tím, že se pokusíme vyhrát. Hráli jsme na rychlé protiútoky a podařilo se to. Branek jsme mohli dat více, ale v závěru nás podržel Švéda," chválil své svěřence Švehlík.

TJ SOKOL URČICE – 1. FC VICTORIE PŘEROV 0:1 (0:1)

Branky: 10. Zaoral. Rozhodčí: Dohnálek – Gasnárek, Hanák. ŽK: Svozil, Javořík – Hrabal, Václavíček. ČK: 83. Václavíček. Diváků: 270.

Určice: Dragon – Javořík, Zbožínek, Skopalík, Rus – Bokůvka, Matoušek, Svozil (46. Vaněk), Hochman (58. Pekař) – Haluza, Los. Trenér: Evžen Kučera.

Přerov: Švéda – Bubeník, Netopil (66. Pavelka, 90. Zimčík), Hýbner, Hrabal – Bernard, Václavíček, Hrušák, Koutný (79. Mika) – Mrázek, Zaoral (88. Chuda). Trenér: Richard Švehlík.