Plno šancí, jen dva góly. Určice se Želatovicemi remizovaly

Určice – Nedělní bitva mezi určickými a želatovickými fotbalisty nemá vítěze. Zápas plný šancí přinesl nakonec jen dvě branky, každou na jedné straně. Výsledek 1:1 je tak hlavně pro domácí velkým zklamáním.

25.10.2015

Fotbalisté Určic. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lukáš Horák

„Na jednu stranu můžeme být rádi za vyrovnání, ale na druhou jsme ztratili doma dva body a ještě s týmem, který je v tabulce v našem okolí. To mrzí," přiznal kouč Určic Evžen Kučera.

Jeho tým byl nebezpečný už v prvním poločase. Trajer a poté také Zapletal se dostali do úniku, ale ani jeden nedokázali své šance přetavit v gól. Trajer dokonce pálil do prázdné brány, hostující obránce však míč na poslední chvíli vykopl.

„Navíc jsme minimálně dvakrát nastřelili tyč. Balon se však vždycky odrazil z brány ven," smutnil Evžen Kučera.

Jak se říká, nedáš, dostaneš. Jediný gól prvního poločasu daly Želatovice. V osmadvacáté minutě se prosadil Calábek, který tak zakončil překvapivý útok z křídla.

„Určice mohly klidně vést už po deseti minutách 2:0. První naše chyba znamenala nastřelené břevno. Poté se však hra srovnala a my se dokonce chopili vedení," popisoval kouč Želatovic Pavel Hošek.

Po změně stran byli herně lepší domácí. Znovu orazítkovali konstrukci želatovické branky a navíc přidali i gól. Trajer přetáhl míč před bránu, kde si jej našel Hochman a srovnal na 1:1. Tlak domácích pak pokračoval, ale rozhodující trefa už nepřišla. Týmy se tak rozešly smírně 1:1.

„Ve druhém poločase jsme byli herně lepší, ale chyběla nám finální fáze. Naštěstí jsme alespoň srovnali na 1:1," oddechl si Kučera.

„My jsme bohužel udělali chybu, která nás stála inkasovaný gól. Přesto si myslím, že remíza byla spravedlivá. Sice jsme vedli, takže je zklamáním ztráta bodů. Na druhou stranu měli domácí víc šancí. Při nás stálo štěstí," usmíval se Hošek.

Určice – Želatovice 1:1 (0:1)

Branky: 51. Hochman – 28. Calábek. Rozhodčí: Kološ – Podhajský, Vrba. ŽK: Halouzka, Hochman – Dlouhý, Koplík. Čtvrtníček. Diváků: 58.

Určice: Kostelka – Zacpal, Lakomý, Bokůvka (25. Šatný), Zelina – Plajner (46. Plajner), Zapletal, Cetkovský, Halouzka, Hochman – Trajer. Trenér: Evžen Kučera.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Němec, Vlk, Liška – Dlouhý (70. Stokláska), Jemelka (84. Fabián), Matušík, Čtvrtníček (88. Bernard) – Calábek (77. Mackovík) – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Autor: Lukáš Horák

25.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Šéf ANO Andrej Babiš a lídr SPD Tomio Okamura na tiskoých konferencích k volebním úspěchům
19

Převrat na Přerovsku: triumf ANO a Okamury, debakl ČSSD

Kdo bude zastupovat Olomoucký kraj ve Sněmovně
12

Toto jsou vaši noví poslanci z Olomouckého kraje

Jak volila velká města v Olomouckém kraji? Na bedně se liší

Zatímco hnutí ANO jednoznačně triumfovalo i ve všech velkých městech Olomouckého kraje, na dalších příčkách už jsou mezi hlavními centry regionu rozdíly.