Jejich trenér Evžen Kučera přesto nebyl s posledním výkonem zdaleka spokojený. „Přestože jsme vyhráli 3:0, vítězství se rodilo velmi těžko. Jasně lepší jsme byli v podstatě jen prvních patnáct minut, z čehož také vzešla naše první branka,“ řekl určický trenér.

O první zásah domácích se postaral Vaněk v 8. minutě, když využil luxusní pobídku od Trajera. Pak ale převzali iniciativu hosté a vytvořili si několik obrovských šancí. V těch ale zklamali nebo je vychytal opět skvělý brankář Nejezchleb.

A tak podruhé udeřili domácí. Ve 44. minutě utekl kozlovickým zadákům agilní Michal Trajer a sám před gólmanem volil hokejový ruský blafák, kterým poslal Určice do dvoubrankového trháku a hostům daroval nepříjemný dárek do šaten.

„Po herní stránce nám dnes zápas absolutně nevyšel, soupeř byl v prvním poločase lepší a vypracoval si nejméně čtyři gólovky, my jsme tam sice měli další dvě šance, ale víceméně náhodné,“ posteskl si Kučera.

Poslední hřebíček zatloukl Bokůvka

Po změně stran jeho svěřenci srovnali hru a kontrolovali i svůj náskok. Navíc si dokázali vytvořit řadu velkých šancí. Ani Trajer, ani Kiška však další branky Určic nepřidali. „Více vyložených šancí bylo na naší straně, mohli jsme klidně vstřelit další čtyři góly, ale také prohrát 2:5,“ upozornil Kučera. V závěru ještě pojistil výhru Určic Dominik Bokůvka, který se dokázal protáhnout kolem záložníka Kozlovic, pokračoval po křídle, namazal si na chleba i zadáka a neomylně skóroval.

Určice po špatném vstupu do jara začali bodovat a dotahují se na čelo tabulky. „Je sice pravda, že náš výkon proti Kozlovicím nebyl zdaleka stoprocentní, ale dobré je, že jsme znovu nedostali branku a vyhráli jsme. Tým šlape, hráči si víc věří, je to poznat v každém zápase,“ pochvaloval si domácí trenér.

TJ Sokol Určice – FK Kozlovice 3:0 (2:0)

Branky: 8. Vaněk, 44. Trajer, 88. Bokůvka. Rozhodčí: Vičar – Boček, Lizna. ŽK: Kiška, Vaněk, Trajer, Cibulka – J. Dohnal. Diváků: 60.
Určice: Nejezchleb – Ján, Coufal, Peka, Mlčoch – Bokůvka, Vaněk, Los, Javořík (61. Cibulka) – Trajer, Kiška. Trenér: Evžen Kučera.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku