TJ Sokol Určice – 1. FC Přerov 0:1 (0:1)

O výhře hostí rozhodla jediná branka. Ta padla po půlhodině hry a jejím autorem byl Michal Koutný. "Rozhodl první poločas, kdy nás Přerov přehrával. Byl lepší v pohybu bez balonu, i s balonem. Kromě branky nastřelil i břevno a zaslouženě první půlku vyhrál,“ uznal určický kormidelník Evžen Kučera.

„V první půli jsme byli naprosto lepší, neproměnili jsme ale čtyři gólovky. Herně se mi to líbilo. Chtěli jsme získat tři body a podle toho to také vypadalo,“ prohlásil kouč 1.FC Pavel Koral.

Zároveň však byl rozladěn z výkonu rozhodčího. „Rozčarováni jsme byli po faulu na Schlehra, který dorážel do prázdné branky, ale obránce ho podkopl. Měla to být penalta, červená karta a mohlo už být po zápase. Ovšem rozhodčí nic,“ zlobil se.

Po změně stran Určice přidaly, ale vyrovnávací branku se jim vstřelit nepodařilo. „V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb po hřišti, což se nám následně dařilo a druhou půlku jsme zase byli lepší my. Vytvořili jsme si čtyři tutovky, které jsme ale nedokázali proměnit,“ pokračoval Kučera.

Podle určického trenéra i do tohoto souboje zasáhl velkou měrou sudí. Kučera se nebál podotknout, že v něm měl Přerov velkou výhodu.

„K lepšímu výsledku nám chybělo kousek štěstí a také více přízně rozhodčího, který Přerovu viditelně pomáhal. Víc bych se k sudímu nechtěl vyjadřovat, ale je fakt, že nás poškodil už ve druhém zápase na jaře,“ stěžoval si Kučera. Přesto přiznal, že hlavním viníkem porážky byla střelecká nemohoucnost jeho týmu. „O lepší výsledek jsme se připravili sami, nevyužíváním šancí,“ dodal.

„Ve druhé půli jsme chtěli hrát na rychlé brejky, ty se nám ale moc nedařily. Domácí nás začali tlačit před šestnáctku, vytvořili si nějaké náznaky šancí, ale Judas v brance je všechny zlikvidoval. Určice byly ve druhém poločase lepší, my jsme ale hráli účelně,“ podotknul kouč 1.FC Koral.

TJ Sokol Určice – 1. FC Přerov 0:1 (0:1)

Branka: 29. Koutný. Rozhodčí: Straka – Válek, Řezníček. ŽK: Kiška, Trajer, Hložánka – Gřešák, Hýbner, Smékal, Kašpárek. Diváků: 160.
Určice: Števula – Ján (50. Plajner), Hložánka, Peka, Mlčoch – Coufal, Vaněk, Los, Cibulka – Kiška, Trajer. Trenér: Evžen Kučera.
1.FC Přerov: Judas – Gřešák (83. Roman Smékal), Hrabal, Hýbner, Zatloukal – Bernard, Pola, Martin Král, Schlehr – Kaďorek (75. Navrátil), Koutný (76. Kašpárek).

MARTIN DOSTÁL, DAVID KLEIN