Ještě se nehrálo ani plných deset minut a domácí už vedli. Trajer přihrál Hatlemu a jeho bombu z pravé strany stačil gólman hostí Přibyl pouze tečovat. Hosté chtěli oplácet, Koplík hlavičkoval k pravému vinklu domácí branky, ale Nejezchleb míč zneškodnil. Likvidoval potom několik centrů i přihrávek želatovických hráčů před svou brankou, ale když se hrálo čtvrt hodiny, šli už Určičtí do vedení dvougólového.

Trajer zvolil z levé strany v postavení s míčem za růžkem velkého vápna individuální čin a Přibyl nemohl třaskavé bombě čelit. Nechybělo mnoho a domácí hráči se mohli i s diváky radovat velmi brzy potřetí. Po akci Trajera s Javoříkem se ocitl v šanci Bokůvka, vystřelil z pravé strany a gól zůstal pouze, jak se říká, viset ve vzduchu.

Za chvíli se Bokůvka zviditelnil dalším dobrým střeleckým pokusem a o zápis do střelecké listiny se připravil ve 25. minutě, když po centru Hochmana nestačil u vzdálenější tyče, v nejpříhodnějším okamžiku, nastavit nohu a nasměrovat míč za Přibylova záda.

Smršť před přestávkou

Před dovršením půlhodiny hry padly dva slepené góly. Hostující Liška zahrával rohový kop a Pekný snížil na 2:1, ale za necelou minutu vedli Určičtí opět o dvě branky, Trajer využil Jánova centru zleva jak nejlépe mohl.

Do přestávky mohlo padnout gólů ještě víc. Bombu domácího Javoříka Přibyl kryl, naproti hlavičkoval Vrba těsně vedle brankové tyče a kontaktní branku se nepodařilo dát ani Koplíkovi. Běžel s míčem k domácí brance z levé strany, nasměroval jej do letu okolo nohou vyběhnuvšího Nejezchleba, ale byl z toho jen těsně za vzdálenější brankovou tyčí aut.

Stejně dopadlo Hochmanovo sólo pět minut po přestávce, běžel s míčem sám proti gólmanovi hostí středem hřiště téměř od středové čáry, ale Přibyla nepřekonal.

Na opačné straně hřiště vyrazil Nejezchleb Koplíkovu střelu před sebe a jeho opakovaný pokus zastavili břevno určické branky. Střelu Vrby potom Nejezchleb eliminoval a naproti přihrál parádně Hatle Hochmanovi na čtvrtý gól Určických.

O minutu později se skóre zápasu opět měnilo, Vrba využil Baďurova centru zprava a postaral se o konečný výsledek. Ve zbývajících dvaceti minutách byli oba brankáři ve vážném ohrožení ještě několikrát. Nejezchleb likvidoval jedovatou střelu Pekného u své levé tyče a u pravého vinklu přímý kop Lišky. Hostující gólman měl štěstí když Trajerovu hlavičku zastavilo břevno a když Hatle spálil šanci, kterou mu ideálně připravil Trajer.

Hlasy trenérů

„Měli jsme utkání pod kontrolou, dali jsme krásné góly a mohlo jich být mnohem víc,“ hovořil spokojeně domácí kouč František Pitron. „Ale častá nekoncentrace po vstřelení branky nás hodně oslabuje, stalo se to v zápasech s Lipníkem, Jeseníkem, Hranicemi, Dolany i dnes. Máme 23 bodů a to nikdo nečelal. Po utkání v Dolanech jsem udělal v naší šatně vichr a pohrozil, že kdo nebude dodržovat herní kázeň bude střídán, ať je to kdokoliv. Hoši si to vzali k srdci, v následujících pěti zápasech jsme čtyřikrát vyhráli!“

„První poločas měli v moci Určičtí, hráli účelně,“ viděl i asistent trenéra Želatovic Pavel Hošek, „náš střed zálohy se nepotkal s míčem. Druhá část hry už byla z naší strany daleko lepší, gól jsme však dali jen jeden, domácí byli šťastnější.“

VLASTIMIL KADLEC

TJ Sokol Určice – FC Želatovice 4:2 (3:1)

Branky: 15. a 29. Trajer, 10. Hatle, 68. Hochman – 28. Pekný, 69. Vrba. Rozhodčí: Januš – Boháč, Lizna. ŽK: Coufal, Hatle, Ján – Dlouhý, Koplík. Diváků: 130.
TJ Sokol Určice: Nejezchleb – Ján, Ullmann, Peka (49. Gottwald), Mlčoch – Bokůvka, Hatle, Coufal, Javořík – Trajer (82. Halouzka), Hochmann (88. Žídek). Trenér: František Pitron.
FC Želatovice: Přibyl – Figur, Pekný, Dlouhý, Řehák – Menšík (28. Baďura), Liška, Němec, Smékal – Koplík (72. Mackovík), Vrba. Trenér: Jiří Glír.