„Už jsem to po tom vyloučení neviděl moc dobře. Naše vítězství pokládám za šťastné, rozhodně jsme dnes nebyli lepší, i když jsme v deseti předvedli po taktické stránce slušný výkon," řekl Komňacký bezprostředně po utkání.

Celý zápas nenabídl prakticky jedinou čistou gólovou příležitost. Hrál se vyrovnaný fotbal, v sázce bylo čelo divizní tabulky. Do vedení se i tak dostali v úvodu o něco aktivnější domácí. David Hornich vyřešil brejkovou situaci individuálně, nádhernou střelou zpoza šestnáctky pak navíc nedal hodonínskému brankáři šanci.

Hosté ale mají exligového Tomáše Polácha. Ten hrozil celý zápas nebezpečně zahrávanými standardkami. Hned ta první našla ve 26. minutě přesně hlavu dalšího bývalého hráče nejvyšší úrovně – Romana Konečného. Slovenský stoper se trefil přesně, bylo vyrovnáno.

Bývalý obránce Artmedie či Slovanu Bratislava se do zápisu o utkání dostal ale i jiným způsobem. Ve 39. minutě zastavil slibně se rozvíjející akci Přerovanů faulem, následovala druhá žlutá karta a předčasný odchod do sprch. Do druhého poločasu tak Viktorie vstupovala s jediným cílem. Využít početní výhody a rozhodnout.

To se ale přerovským hráčům nedařilo. Přesilovka nebyla na hřišti znát, hrála se vyrovnaná partie, znovu s minimem šancí na obou stranách. Hodonín hrozil prakticky jen ze standardek. Rozhodla situace z 87. minuty. Bubeník ve vápně nešťastně fauloval Fojtíka, následnou penaltu s přehledem proměnila zbrusu nová posila hostujících Martin Hanus. Trpký konec pro Viktorii.

„Do druhého poločasu jsme šli do hlubšího bloku, ze kterého jsme chtěli vyrážet do rychlých brejků, což se nám ale moc nedařilo. V obranné fázi hráči však splnili vše, co jsem od nich očekával. Byl to z naší strany odbojovaný zápas, přiklonila se k nám fotbalová štěstěna. Jsme v kontaktu s čelem tabulky, ambice v Hodoníně jsou velké. Chtěli bychom postoupit," prozradil Komňacký.

Jeho protějšek měl pochopitelně ke spokojenosti daleko. „Samozřejmě jsem velice smutný, že jsme si nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Ale ten, kdo hrál fotbal, dobře ví, že i proti devíti lidem je těžké dostat se tam. Navíc Hodonín je dobře veden a má zkušené hráče, kteří uměli hru rozkouskovat. My jsme znervózněli, byli jsme nejistí. Nakonec přišel gól z penalty. Musím říct, že soupeř zaslouženě vyhrál," uznal trenér Přerova Petar Aleksijevič.

1. FC Viktorie Přerov – FK Hodonín 1:2 (1:1)

Branky: 20. Hornich – 26. Konečný, 87. Hanus (z penalty) Rozhodčí: Částečka – Poláček, Kostelník. ŽK: Pavelka, Bubeník – Konečný, Paděra. ČK: 39. Konečný (po 2. ŽK, Hodonín). Diváci: 162.

Přerov: Nakládal – D. Hrabal, Bubeník, Bogdaň, Zimčík – Václavíček – Pavelka, Hrušák, Koller (59. Blažkovský) – Kyselák (87. Hýbner), Hornich. Trenér: Petar Aleksijevič.

Hodonín: Petráš – Privrel, Červinek, Konečný, Fojtík – Holešínský, Paděra (90. Víšek), Hesek, Šturma – Polách – Hanus (88. Dovhanyuk). Trenér: František Komňacký.