Přitom hned po patnácti minutách měli Želatovičtí dvě gólovky. Střely však postrádaly přesnost. Na druhé straně svěží hosté udeřili. Po patnácti minutách překvapil gólmana Bělíka střelou po zemi Jakubec.

„Vůbec nevím, co náš brankář dělal. Tohle přece musí chytat," zlobil se Pavel Hošek, želatovický trenér.

Želatovičtí se snažili prosadit, ale prakticky veškeré brejky táhli přes Matušíka, ale kýžený tlak nepřicházel. Vedení Troubek mohl navýšit Stoklásek, který se musel stáhnout při absenci dvou obránců právě do zadní řady, jeho pumelici však efektním zákrokem vytáhl na rok Bělík. „O tom, že nastoupím vzadu jsme se dohodli s vedoucím týmu Pavlem Němčákem. Chtěli jsme od začátku hrát na jistotu, což se nám vyplatilo," poznamenal hrající trenér Troubek.

Další velkou příležitost měl v sólovém úniku Gregovský avšak nedal on, vzápětí ani Jakubec či z další linie Němčák. To ještě v samotném závěru dělily centimetry od gólu Nemravu, který rybičkou nedokázal z bezprostřední blízkosti nasměrovat míč do branky.

„Řekli jsme si, že budeme hrát ze zabezpečené obrany a na rychlé brejky, což se nám dařilo," poznamenal Stoklásek.

„Celý týden jsme určité věci trénovali. Něco si řekneme, ale na hřišti to neplníme. Každý si dělá na hřišti to, co chce. Všechno se takhle zboří jako domeček z karet," zlobil se Hošek.

Nemrava po deseti minutách druhé půle trefil břevno. Želatovicím chyběl moment překvapení. Jejich lodivod v poslední desetiminutovce stáhl hru na tři obránce a vsadil vše na útok. „Už nám nic jiného nezbývalo. Zkusil jsem hrát na tři útočníky, ale prosadit jsme se stejně nedokázali," pověděl zklamaný Hošek.

Závěr patřil hlavně Troubkám. Střídající Ticháček vystrašil z úhlu domácího gólmana. O poslední výrazný okamžik se postaral Zehnálek, který hasil únik Barana jen za cenu faulu a uviděl od rozhodčího červenou kartu. Se závěrečným hvizdem byl triumf Troubek dokonán.

„Bohužel porážka. Naše hra byla velmi kostrbatá, byla to křeč. Snažíme se hrát středem, všechno složitě. Když jsme ve druhé půli trošku začali hrát přes lajny, tak to bylo lepší. Nicméně naše produktivita je opravdu katastrofální," uvedl Hošek.

„Řada hráčů nemá vůbec natrénováno. Máme zraněné, další jsou na dovolené, teď máme navíc vykartovaného hráče. Opravdu nevím, jak to do dalšího zápasu poskládám," dodal rozzlobený lodivod domácích.

Podstatně lepší nálada vládla dle předpokladu v týmu Troubek. „S výkonem všech hráčů můžu být spokojený. Přijeli jsme si pro bod a máme nakonec tři, což mě příjemně překvapilo. Škoda, že jsme nepřidali další góly. O výsledek jsme se museli strachovat až do samotného závěru," přiznal Stoklásek.

FC Želatovice – FK Troubky o.s. 0:1 (0:1)

Branka: 15. Jakubec.

Rozhodčí: Částečka – Koláček, Zavřel. ŽK: V. Němec, Němčák. ČK: 90. Zehnálek.

Želatovice: Bělík – Dostál, Svačina, Čtvrtníček (80. Mackovík), Zehnálek – Havlík, V. Němec, Jemelka, Fabián (62. Žandovský), Matušík – Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Troubky: Sohlich – Pospíšil, Čevela, Stoklásek, Vala – Benýšek, R. Haviernik, Němčák (87. J. Haviernik), Nemrava (72. Ticháček), Jakubec – Gregovský (68. Baran). Hrající trenér: Lumír Stoklásek.