Po vyrovnaném, ale z pohledu diváka nepříliš oslňujícím prvním poločase se vše zásadní událo až ve druhém dějství.

„O přestávce jsme si pár věcí v kabině řekli," nastínil Lumír Stoklásek, hrající trenér FK Troubky.

Byl to právě on, který poslal na Mánkovu branku ideálně zakroucený míč, který dokázal usměrnit do sítě po dvou minutách druhého poločasu Petráš.

Hosté se pokoušeli o kontr, ale většinu nadějně se rodících situací nedokázali dotáhnout do pozic střelecky výhodných nebo se v akci zastavili sami svou nepřesností.

Trenér Kozlovic Martinek poslal během devíti minut na plac dva čerstvé hráče, ale jak Stokláska, tak ani Zezula úkol vrátit hosty do hry nesplnili.

Troubečtí spoléhali na rychlé brejky, a to se jim dařilo. Jeden z nich úspěšně zakončil k tyči Nemrava – 2:0.

V samotném závěru se dostal do úniku ještě Stískal, ale na gólmana nevyzrál.

Tento stav vydržel k radosti většiny přítomných diváků i do závěrečného hvizdu. Troubky si připsaly čtvrté vítězství sezony a mírně si tak vylepšily prozatím nepříliš pozitivní bilanci.

„Samozřejmě musíme být spokojeni. Chtěli jsme získat tři body, a to se nám povedlo," zmínil Lumír Stoklásek, hrající trenér Troubek.

„Nemyslím si, že by nás soupeř nějak podcenil. Hlavně ve druhé půli jsme začali hrát důrazněji, a to jim nejspíš příliš nevonělo," řekl obránce, který plní i funkci kapitána.

„Jak jsem zmínil už minule. Z posledních dvou zápasů chceme vybojovat šest bodů. První tři body máme. Teď nás čekají nevyzpytatelné Zlaté Hory, ale jak říkám, potřebujeme uspět a navýšit tak své bodové konto," dodal závěrem Lumír Stoklásek.

„Přijeli jsme sem vyhrát, ale z naší strany to bylo velmi špatné. Hráči nebojovali, chybělo jim nasazení. Vůbec si to nedovedu vysvětlit. Jsem zklamaný," okomentoval porážku Tomáš Martinek, trenér FK Kozlovice.

„Na terén se vymlouvat nemůžeme, byl pro oba týmy stejný. Domácí nás vysloveně nepřehráli, ale uspěli hlavně díky lepšímu nasazení, které nám naprosto chybělo," doplnil zklamaný lodivod poražených.

FK Troubky – FK Kozlovice 2:0 (0:0)

Branky: 48. P. Petráš, 81. Nemrava. Rozhodčí: Svozil – Motal, Knoll. ŽK: P. Petráš, Čevela, Stoklásek, R. Haviernik – L. Dohnal, Heger, Tomčík, Pola. Diváků: 150.

Troubky: Bělík – J. Haviernik, Stoklásek, Čevela, Obrtel – O. Kučera (82. Brázda), P. Petráš (88. Frehar), R. Haviernik, Němčák, Nemrava (86. Mlčoch) – Stískal. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.

Kozlovice: Mánek – Střelec (64. Stokláska), Mar. Král, Mich. Král, L. Dohnal – T. Petráš, Tomčík, Kaďorek (85. Mackovík), Heger – J. Dohnal (73. Zezula), Pola. Trenér: Tomáš Martinek.

Zatímco Kozlovičtí už mají zápasový účet podzimu finalizován, družstvo Troubek má před sebou ještě dohrávku 12. kola ve Zlatých Horách.