„Do utkání jsme vstupovali s maximální opatrností, věděli jsme, že soupeř hraje o všechno a podle toho jsme zvolili i taktiku. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a věřili jsme, že se prosadíme z brejkových situací," prozradil Pavel Němčák, asistent Troubek.

První poločas byl vcelku vyrovnaný. Velkou příležitost měl už po pěti minutách hry Stoklásek, který pronikl přes tři obránce soupeře, ale jeho úmysl střílené přihrávky nikdo z jeho spoluhráčů nepřečetl.

Opatovice hrozily zejména po standardních situacích. Jejich snaha však končila na rukavicích brankáře Sohlicha. V 35. minutě lavička hostů spílala rozhodčímu, který neposoudil zákrok na běhavého Hostašu jako penaltový a nechal pokračovat ve hře. „Zákrok na Hostašu zaváněl jasnou penaltou, nevím proč to sudí nepískl. Mohli jsme po poločasu vést 1:0, " řekl rozzlobeně Ladislav Stratil, trenér Opatovic.

Ve druhém poločase převzali iniciativu hráči Troubek. „Museli jsme jít na vítězství, tak jsme hru otevřeli. Bohužel jsme inkasovali dvě branky, což nás už definitivně zlomilo," popsal dění kouč hostů.

První střelecký úspěch Troubek měl na kopačce po hodině hry Gregovský, který trestuhodně minul po Stokláskově nabídce prázdnou branku. Zkušený hráč však své zaváhání napravil v 72. minutě, kdy po střele Jakubce z velkého vápna dorážel z otočky mezi nohy hostujícího Bělika.

Triumf domácí družiny korunoval druhou trefou Stoklásek, který z vlastní poloviny pronikl celým hřištěm a hokejovým blafákem přehrál gólmana a navýšil vedení na 2:0.

„Zbytek utkání už jsme si v poklidu pohlídali a tím udělali důležitý krok k záchraně. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří přistoupili k zápasu s veškerou důležitostí a dovedli zápas do vítězného konce," zmínil Němčák.

„Bohužel nám zápas nevyšel. Soutěž tedy opouštíme. Celkově si myslím, že se nemáme za co stydět. Na tuto soutěž musí být mužstvo připraveno jak finančně, tak i hráčsky. Doplatili jsme na to, že nedáváme branky, chyběl nám střelec. Je to pro nás cenná zkušenost. Soutěž chceme samozřejmě důstojně dohrát," pověděl zklamaný Stratil.

FK Troubky – FKM Opatovice 2:0 (0:0)

Branky: 72. Gregovský, 75. Stoklásek.

Rozhodčí: Polanský – Horák, Dorušák. ŽK: Stoklásek, Němčák, Jakubec – Pala, Klvaňa. Diváků: 168.

FK Troubky: Sohlich – Pospíšil, Vala, Čevela, J. Haviernik – Jakubec, R. Haviernik (41. Gregovský), Stoklásek, Němčák – Benýšek, Ticháček. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.

FKM Opatovice: Bělík – Gerhard, Bartošík, Pala, M. Novotný – Šigut (76. Číhal), Strnadel, Sedláček, Klvaňa – Janásek (64. Rolinc), Hostaša (82. Sigmund). Trenér: Ladislav Stratil starší.