Už úvodní půle ukázala, že domácí jsou po dalším úspěchu hladoví. Po pěti minutách měl na kopačce úvodní gól po Benýškově pasu Němčák, ten však v klíčové chvíli zaváhal a nakonec tak gólmana neprostřelil.

Jediný gólový moment utkání se zrodil po pětadvaceti minutách hry. Nemrava si po přesné nabídce zaběhl za obranu až do pokutového území a z úhlu přehodil Krejčího. „Další náznaky šancí jsme bohužel nedotáhli do konce," litoval zahozených příležitostí na ohrožení kralické branky Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.

Srovnat mohl Lehký, který obral beka Troubek o míč, ale přesně zakončit se mu nepodařilo. Lépe si nevedl ani Kopečný, jenž po Dočkalově přihrávce cíl určení přestřelil.

Kralice domácí tým v závěru poločasu zatlačily, ale kýžený gól ze svého tlaku vytěžit nedokázaly. Prvních pětačtyřicet minut tak skončilo za stavu 1:0.

Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu a Troubky začali přehrávat. Hned v několika případech musel nebezpečí hasit pozorný gólman Sohlich. „Byl jednoznačně naším nejlepších hráčem," pochválil gólmanovo počínání Němčák.

V samotném závěru ještě mohl výhru domácích pojistit v úniku druhou brankou střídající Ticháček, ale nestalo se tak. I přes zmařenou příležitost se domácí dočkali zisku důležitých třech bodů.

„Tohle vítězství je pro nás v souboji o záchranu velmi cenné, ve druhé polovině utkání našim hráčům viditelně došly síly. Silou vůle jsme jednobrankové vedení nakonec dovedli do vítězného konce," zhodnotil duel Němčák.

FK Troubky – FC Kralice na Hané 1:0 (1:0)

Branka: 25. Nemrava. Rozhodčí: Ráb – Křepský, Motal. ŽK: Sohlich – Neoral, Nečas. Diváků: 100.

Troubky: Sohlich – Pospíšil, Vala, Čevela, Obrtel – Jakubec (89. J. Haviernik), R. Haviernik, Stoklásek, Němčák – Nemrava, Benýšek (71. Ticháček). Trenér: Lumír Stoklásek.

Kralice: Krejčí – Valtr, Martinka, Neoral, Jamrich (66. Chvojka) – Petrásek, Nečas, Dočkal, Kopečný – Lehký, Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.