„Rozhodli jsme se vedení moravské sekce předložit návrh na odložení na základě hrozících nepříznivých klimatických podmínek, ta ho přijala," potvrdil předseda Sportovně technické komise ŘKM Zdeněk Šťastný.

MSFL, divize a také soutěže mládeže tak začnou až příští týden dalším kolem.

Přitom na mnohých místech se díky možnosti využití umělého trávníku hrát mohlo. Podle předsedy STK Šťastného by ale v takovém případě hrozilo, že by byla „narušena regulérnost soutěže".

„Terény nemusí být optimální ani v příštím týdnu a v případě dalšího odkládání by mohlo dojít k velkým rozdílům. Některá mužstva by například mohla mít odehrána už dvě kola a jiná by byla teprve před začátkem jarní části sezony," vysvětlil Šťastný.

Jeho komise už rovněž navrhla náhradní termíny pro aktuálně odložené kolo. MSFL by se měla hrát ve středu 22. května, obě divize pak o týden později, tedy 29. května.

„Pokud se ale kluby dohodnou na jiném termínu, vyhovíme jim," podotkl Šťastný s tím, že v úvahu připadají i dvě první květnové sváteční středy.

„Právě do nich je ale rovnoměrně rozděleno vložené kolo. V praxi by to znamenalo, že by týmy hrály dvě středy po sobě, k čemuž je samozřejmě nechceme nutit. To platí i v případě mládežnických soutěží," dodal Šťastný.