Svěřenci trenéra Richarda Švehlíka promrhali několik slibných gólových šancí, a to jim zlomilo vaz. Soupeř z minima vytěžil maximum a odvezl si po výhře 0:2 tři body.

Přitom zpočátku to vypadalo, že by výkon Viktoriánů mohl být příjemným překvapením.

„Zpočátku jsme určitě byli lepším týmem. Poměrně se nám dařilo kombinačně a dostávali jsme se na dostřel soupeřovy branky. Škoda té šance Zaorala. Utkání se mohlo pak vyvíjet třeba jinak," litoval Richard Švehlík, trenér Přerova.

Hrozili i hosté. Po gólu volala zejména šance Husovského, který z bezprostřední blízkosti mířil vedle tyče Švédovy svatyně. Benešovského Švrčinu protáhnul ze standardky Bernard. Do kabin mohli hosté odkráčet s úsměvem, neboť se díky Labudovi ujali vedení.

„Soupeř vyhrával osobní souboje a z toho pramenil první gól. Neubránili jsme jejich standardku, nechali jsme si uskočit balon, a ten nám vrátili do sítě. Byla to hrubá chyba," poznamenal zklamaný Švehlík.

Přerovský kouč vyslal dle předpokladů do druhého poločasu čerstvou krev, na plac putoval hbitý Chuda.

První minuty jednoznačně patřily Přerovským, kteří drželi míč na kopačkách a hráli převážně na polovině soupeře. Nabízející se gólové situace však končily chybnou přihrávkou a řadu míčů také domácí ztratili v osobních soubojích.

Viktoriáni měli blízko ke gólu po dvou zahrávaných rohových kopech, bohužel k jejich smůle obranný val soupeře nedokázali prostřelit. Smůlu si vybrali i za několik minut, když dalekonosná střela Hrušáka orazítkovala jen tyč a z následné dorážky Chuda branku minul.

Potvrdilo se znovu pravidlo nedáš-dostaneš. Brejk hostů zakončil do sítě Moravec, což byl pro domácí ortel zkázy. Poslední velkou příležitost měl na kopačce střídající Bubeník, ale ani on už nedokázal na výsledku něco změnit. Viktorie tak znovu nenašla cestu k úspěchu a soupeři přenechala všechny body.

„Příčina naší prohry má jeden společný jmenoval, a tím je náš totální nedůraz jak v zakončení, tak v obranné fázi. Ani nyní nám nebylo souzeno šance proměnit. Zápas jsme si prohráli svým nástupem, ten tlak jsme měli zužitkovat. Myslel jsem, že to už zlomíme. V týdnu proběhly pohovory s hráči, byla hráčská schůze, myslel jsem, že odhodlání hráčů bude v zápase lepší. Bohužel už nemám co lepšího bych na hřiště poslal. Navíc ve středu se nám zranil Schlehr, který musí na operaci s meniskem. Padá to na nás ze všech stran," zmínil Švehlík.

„Musíme to všechno ještě probrat, zdali udělat ještě nějaké změny třeba nakonec i v realizačním týmu," doplnil zklamaný lodivod Přerova, který ani v dohlední době nemůže počítat s Hrubým, jehož čeká operace křížového vazu ani s Filipem Přikrylem, jenž stále není po zlomenině holenní kosti způsobilý hry.

Další zápas čeká Viktoriány v neděli, kdy se představí v Šumperku.

1.FC Viktorie Přerov – FC MSA Dolní Benešov 0:2 (0:1)

Branky: 39. Labuda, 74. Moravec.

Rozhodčí: Mrázek – Hanák, Žniva. ŽK: Hrabal, Hýbner, Václavíček – Adamík, Rozsíval. Diváků: 120.

1.FCV Přerov: Švéda – Pavelka (60. Mrázek), Hýbner, Hrbala, Netopil – Václavíček – Zaoral, Mika (46. Chuda), Bernard, Koutný (73. Bubeník) – Hrušák. Trenér: Richard Švehlík.

Dolní Benešov: Švrčina – Rozsíval, Brunclík, Láryš, Moravec – Haas, Juchelka, Spruch, Adamík (90. Moc) – Labuda (83. Radek), Husovský (88. Štefek). Trenér: Dušan Christoph.