„Nejedná se o deku, tady je to možná i spravedlivé, přivolali jsme si to sami. Ani dnešní zápas jsme neodehráli dobře, tak jak jsme dřív hrávali. Když mužstvo prohrává, tak to sebevědomí je pořád nižší. Bylo to na nás vidět, nevěřili jsme si," řekl po utkání trenér Viktorie Petar Aleksijevič.

V prvním poločase se na hřišti prakticky nic zajímavého nedělo. Světlou výjimkou byl dobře rozehraný signál Přerovanů po standardce ze 13. minuty. Hornich našel centrem hlavu Václavíčka, který vracel před branku, nikdo z domácích ale míč na brankové čáře nezasáhl. To byla jediná jasná šance Viktorky za celý zápas.

„Nebyli jsme nebezpeční. První poločas se mi nelíbil. Pak přišla ta nešťastná branka, která nás, nemůžu říct, položila, ale už jsme potom hráli hekticky. Sami jsme to nezvládli," mrzelo Aleksijeviče.

Ona smolná branka padla v 56. minutě. Chvilku předtím zahrozil pěknou střelou z větší vzdálenosti Zimčík, hostující gólman Šebela se ale vyznamenal. Na druhé straně pak nenápadná halfvolej Miroslava Paula z obrovské dálky trestuhodně propadla brankáři Nakládalovi za pravou tyč.

Poslední naděje herně se trápícího Přerova vyhasla v 67. minutě po faulu Hrušáka v pokutovém území. Penaltu proměnil s přehledem Karel Veselý. Hosté mohli po jednom z brejků v závěru přidat i třetí branku, Kirschner ale sám před Nakládalem neuspěl.

„Nemůžu říct, že by byl soupeř lepší, dnes byl šťastnější a hlavně nedělal chyby, co jsme dělali my. To jej dnes přivedlo k vítězství, k čemuž mu gratuluji," uvedl dále Aleksijevič.

Přerované se budou muset z porážky rychle otřepat. Už ve středu se totiž v Kozlovicích hraje přerovské divizní derby, na podzim přišlo na stadion v Sokolské ulici takřka 800 fanoušků.

„Ten zápas je samozřejmě vždy zajímavý a pikantní. V tomto okamžiku ale o něm ani mluvit nemůžu, protože tady bez ohledu na všechno cítím zodpovědnost za to, co se děje. Ať už je tady situace jakákoliv, nehledám žádné alibi. Nad středečním zápasem ještě nepřemýšlím," dodal závěrem slova, která by mohla vyvolat spekulace o jeho dalším setrvání u týmu.

1. FC Viktorie Přerov – TJ Sokol Tasovice 0:2 (0:0)

Branky: 56. Paul, 67. Veselý (z penalty).

Rozhodčí: Běhal – Rychtár, Macrineanu. ŽK: Koller, Kopecký – Blahoudek, Šebela. Diváci: 100.

Přerov: Nakládal – Kopecký, Bogdaň, Hýbner (72. Pavelka), Bubeník (46. Zimčík) – Kyselák (64. Koller), Hrušák, Václavíček, Koutný – Hornich, Blažkovský. Trenér: Petar Aleksijevič.

Tasovice: Ševela – Švarc, Mička, Lašák, Hrazdílek – Čermák, Hrobař, Veselý (82. Šuráň), Blahoudek – Kirschner, Paul. Trenér: Miroslav Steinhauser.