V letošní sezoně se vám podařilo získat Český pohár. Jak vysoko tento úspěch řadíte?

Všichni ho řadíme opravdu hodně vysoko. Pro klub je to vlastně první vyhraná trofej v jeho historii, takže podle mě jsme získali maximum možného. V klubu jsou všichni spokojení.

Jak dlouho jste zisk trofeje slavili?

Trochu jsme slavili už po finále, ale zároveň jsme si byli vědomi, že ještě nejsme definitivně zachránění. Proto jsme to oslavili ještě zpětně po sezoně, ale zase tak velké akce to nebyly.

Takže uplynulou sezonu celkově hodnotíte kladně?

Myslím, že sezona byla celkově hodně úspěšná. S minus devíti body (k bodovému odpočtu došlo kvůli údajné korupci v sezoně 2008/2009, pozn. aut.) nikdo dopředu nepočítal. Pro hráče to bylo hlavně psychicky hodně náročné. Druhou polovinu sezony jsme ale sehráli výborně, získali jsme sedmadvacet bodů a například výhru v Plzni nebo v Boleslavi nikdo nečekal. Vzhledem ke všem okolnostem je konečné jedenácté místo výborné.

Jak skončený ročník hodnotíte po osobní stránce?

Hrával jsem pravidelně a těší mě, že jsem se do toho mančaftu konečně zapracoval. Důvěra od trenéra je potřeba, pro psychiku hráče je to vždycky lepší. Podle mě jsme vytvořili mladý a silný tým. Dobrá parta se projevovala i na hřišti. Někdy to sice fotbalově možná nebylo ideální, ale ukázali jsme charakter a zvládli jsme i těžké zápasy.

Jaké jsou plány do příští sezony? Asi byste se už chtěli pohybovat v jiných patrech tabulky než letos…

Klub by se chtěl rvát o ty nejvyšší příčky, což určitě není vyloučené. Kdybychom nehráli s devíti minusovými body, mohli jsme už teď být v tabulce mnohem výše. Jak jsem řekl, pro hráče to bylo po psychické stránce hodně náročné, ale příště určitě můžeme pomýšlet na vyšší příčky.

Jak často jezdíte do Troubek, svého rodiště?

Jednou za čas se tady zastavím. Rodiče, kterým jsem už pohár ukázal, navštěvuji přibližně jednou týdně.