Bývalý brněnský kanonýr s Blanenskými k venkovním duelům příliš často nejezdí, tentokrát ale mělo 130 diváků na přerovském stadionu štěstí a mohlo hvězdného útočníka sledovat v akci. Ještě raději by však viděli výhru svého týmu, tyto plány ovšem naboural nepovedený první poločas a právě sám populární „Švanci".

Přerované v první půli dvakrát inkasovali v rozmezí tří minut. V 9. minutě se nejprve prosadil hostující Petr Šíp, druhou branku pak ve 12. minutě přidal Michal Kugler. V obou případech to bylo po povedených individuálních akcích Petra Švancary.Fotbalisté přerovské Viktorie (v bílém) proti Blansku. Petr Švancara.

„Zápas jsme nezvládli, hlavně protože jsme nezachytili začátek. Dvakrát nás potopil svým uměním Švancara. Obešel celou obranu a předkládal spoluhráčům do šance, které museli proměnit," popisoval trenér Přerova Petar Aleksijevič.

V sestavě domácích chyběl pilíř obrany Petr Bogdaň, který za faul v minulém kole vyfasoval dvouzápasový trest. „Bogdaň je pro nás důležitý hráč, ale nebudu odhadovat, jestli by to dopadlo stejně nebo ne. Problém byl, že jsme hlavně Švancarovi nechali tolik prostoru," vrátil se Aleksijevič k absenci přerovského stopera.

Na druhý poločas poslal kouč Viktorie do hry ofenzivně laděného Ondřeje Kyseláka, který nahradil stopera Koláčka. Ani druhý člen stoperské dvojice do druhé půle nezasáhl, Hýbnera nahradil Kopecký.

„Chtěli jsme s tím ve druhém poločase něco udělat. Soupeř ale dobře bránil. My jsme hráli na tři obránce. Nešlo o to, že by stopeři byli špatní, ale chtěl jsem tam poslat rychlejší hráče. Taky jsme soupeře chtěli dostat pod tlak díky Kopeckého dlouhým autům. Chtěli jsme něco změnit," vysvětloval trenér.

I přes změnu Viktoriáni inkasovali potřetí. V 55. minutě po dalším pěkném momentu Švancary dával na 3:0 Přemysl Fousek. V samotném závěru už skóre jen opticky upravil Michal Koutný. Poté naskočil na hřiště i jeho jmenovec, avšak hráč ročníku 1997.

Viktorka tak zakončila podzim druhou porážkou 1:3 v řadě, i tak může být se svým dosavadním působením v extrémně vyrovnané soutěži spíše spokojena. Podzim zakončí na sedmém místě se ztrátou pěti bodů na vedoucí Starou Říši.

1. FC Viktorie Přerov – FK Blansko 1:3 (0:2)

Branky: 89. Koutný – 9. Šíp, 12. Kugler, 55. Fousek.

Rozhodčí: Škrobák – Částečka, Lysák. ŽK: Hýbner, Kytlica, Václavíček – Kugler, Šíp, Švancara. Diváci: 130.

Přerov: Neoral – D. Hrabal, Hýbner (46. Kopecký), Koláček (46. Kyselák), Václavíček – Bajer, Pavelka, Kytlica, Zaoral, (90. Michal Koutný ml.), Michal Koutný st., Blažkovský. Trenér: Petar Aleksijevič.

Blansko: Juran – Fousek, Müller, Jarůšek (77. Ulmann), Kugler (64. Blažek), Šplíchal, Švancara, Trtílek, Šíp, Gromský, Nečas. Trenér: Karel Jarůšek.

Tabulka

Tabulka