„Na zápas jsme se špatně připravili. Nebylo totiž moc času, v pátek jsme měli trénink jen třičtvrtě hodiny. Úvod zápasu byl vcelku vyrovnaný, začali jsme dobře. Měli jsme ale problémy se stoperem, který musel střídat,“ pověděl kouč domácího výběru Karel Josl.

Na mysli měl odstoupení Valy, který už v desáté minutě musel opustit trávník a nahradil jej Petráš. Ten se ale nepředvedl v nejlepším světle, když ve 28. minutě vyrobil fatální chybu, nahrál soupeři přímo před branku a pro šutera Černotského už nebyl problém dopravit míč do sítě.

Domácí se následně dostali do dvou příležitostí, ale v koncovce selhali. A tak se vlnila síť na druhé straně. Do otevřené obrany se vřítil opět Černotský a bylo to 0:2.

Před přestávkou udeřilo Ústí potřetí. Po střele Rebendy gólman Frehar vyrazil míč jen před sebe a Ševčík dorážel.

„Po třetí inkasované brance už to bylo špatné. Nicméně v kabině jsme si říkali, že uděláme vše proti, abychom dali kontaktní gól,“ podotknul Josl.

Jenže to bylo přesně naopak. Jeho tým inkasoval počtvrté z kopačky Rebendy a bylo vymalováno. V rozmezí 63. – 68. minuty se navíc ještě dvakrát trefil Černotský a zaznamenal tak v sobotním utkání čtyři branky při skóre 0:6.

„Za tohoto stavu jsem sáhl ke střídání, tím trošku povolila koncentrace a dopustili jsme se chyb, které měly za následek korekci skóre ze strany soupeře,“ uvedl trenér Ústí Vojtěch Bušina.

Čestný úspěch Troubeckých zaznamenal v 80. minutě Stískal a na konečných 2:6 pak ještě těsně před koncem korigoval Čevela.

„Ústí bylo lepší a využilo všech svých šancí,“ dodal ke zpackanému utkání domácí kouč Karel Josl.

„Hřiště v Troubkách bylo hodně nerovné, byl problém s přesnější kombinací, ale přesto jsme byli hodně efektivní. Pomohla nám úvodí chyba domácích, po které jsme šli do vedení. Do poločasu jsme po dvou rychlých kontrech odskočili už na 0:3, uklidnili jsme se a ve druhé půli už hráli svou hru,“ zhodnotil duel trenér vítězného celku Vojtěch Bušina.

FK Troubky – Sokol Ústí 2:6 (0:3)

Branky: 80. Stískal, 90. Čevela – 28., 36., 63. a 68. Černotský, 41. Ševčík, 51. Rebenda.

FK Troubky: Frehar – Gregovský, Vala (10. Petráš), Čevela, Pich – Heikerlík, Haviernik R., Stoklásek, Němčák, Ticháček – Stískal. Trenér: Karel Josl.

Sokol Ústí: Bernkopf – Škařupa (81. Zlámal), Smolka, Plesník, Bagar – Kufa (68. Orava), Páleník, Skácel, Ševčík – Černotský (75. Janásek), Rebenda. Trenér: Vojtěch Bušina.