Hosté byli na podzim štikou divizních vod a několik kol vedli tabulku. Jenže na jaře dlouho klesali pořadím. „Na podzim jsme měli více štěstí, na jaře méně. I když byly i nepovedené zápasy. Dnes už to skoro vypadalo jako ten podzimní Přerov," radoval se po utkání přerovský kouč Richard Švehlík.

Šumperk se dlouho držel, první půle byla zcela vyrovnaná, a kdyby domácí skórovali první, kdo ví, co by se dál dělo. Jenže: kdyby – chyby. A těch Šumperk vyprodukoval o něco více než soupeř. Domácí tak potvrdili hlavně dvě věci: že patří mezi nejmladší kádry v soutěži, tentokrát do hry naskočil i Filip Kroupa, ročník narození 1996 (kromě něho i dva hráči o jen dva roky starší), a pak, že je Šumperk nejtrestanějším týmem divize skupiny E. Zatímco Přerov neobdržel v utkání ani jednu kartu, Šumperk hned čtyři žluté.

Když jsme u těch karet. Domácím chyběl jeden z tahounů Lukáš Horák, jenž si odpykává dvojzápasový trest za předchozí červenou kartu.

Domácím utkání opravdu příliš nevyšlo. Sice jak bylo předesláno, v první půli vyprodukovali výkon podobný tomu přerovskému, jenže bez šancí, poprvé vystřelili na bránu ve 20. minutě, ovšem spíše propagačně.

To hosté několikrát zahrozili rychlými akcemi po křídle, jednu z nich po necelé půlhodině zastavil nedovoleně asi dva metry od vápna Klemsa a přímý kop Koutného poslal hlavou Václavíček jen o pár centimetrů nad břevno.

Chvíli před přestávkou nechala domácí obrana příliš mnoho času Hrušákovi, který z osmnácti metrů napřáhnul a trefil levý vinkl šumperské brány.

Domácí si možná o přestávce v kabině slíbili, že na soupeře vlétnou a vyrovnají, jenže po pár minutách na hřišti přišla fatální hrubka Zdeňka Horáka, který chtěl odvrátit míč směřující do vápna, jenže hlavou nahrál Schlehrovi, který pár metrů od vápna udělal čtyři rychlé kroky a obstřelil vyběhnuvšího gólmana.

A jestliže hned v úvodu utkání nezadusil šumperské nadšení ani příšerný liják, tenhle gól ano. Od této chvíle byl Přerov lepší a Šumperk už jen věšel hlavy.

Zanedlouho přišla definitivní přerovská pojistka po rychlé a pohledné kombinaci středem hřiště, kterou ukončil střelou z patnácti metrů Lukáš Mika.

Domácí se prvních opravdových šancí dočkali až v samotném závěru zápasu, ale nebylo jim přáno proměnit ani ty nejvyloženější pozice. Ze dvou metrů nepřekonal ležícího gólmana Woitek, jenž celý zápas odmakal neuvěřitelným způsobem a jehož fyzický fond je záviděníhodný. Nedal ani Kroupa. Jenže to už do konce utkání zbývaly opravdu jen sekundy…

„Zápas zlomil druhý gól, to byla naše velká chyba. Horák to mohl řešit iks způsoby, vybral si ten nejhorší. Tohle byl zápas, kdy jsme prostě mohli hrát na nulu a čekat, že Přerov udělá chybu. Jenže jsme chybovali my," uvedl kouč Šumperku Petr Strnad.

„Měli jsme v plánu hrát presink, aby soupeř udělal chyby, ale nakonec chyboval, aniž bychom nějak moc presovali. Rozhodl už ale první gól, do té chvíle byl zápas vyrovnaný. Domácí měli šance až v závěru, od druhého gólu jsem věřil, že to zvládneme. Domácí udělali poměrně dost chyb, proto takový výsledek," uvedl přerovský trenér Richard Švehlík.

FK SAN-JV Šumperk – 1. FC Viktorie Přerov 0:3 (0:1)

Branky: 41. Hrušák, 52. Schlehr, 65. Mika. Rozhodčí: Kondler – Svoboda, Motal. ŽK: Šabo, Mlynář, Nimrichtr, Hruda (všichni Šumperk). Diváci: 80.
Šumperk: Šabo – Hruda, Z. Horák (68. Kocourek), Soušek, Macek – Klemsa (46. Macura), Reichl, Mlynář, Woitek, Bajger – Nimrichtr (56. Kroupa). Trenér: Petr Strnad.
Přerov: Švéda – Václavíček, Hýbner, Hrabal, Netopil – Mika, Hrušák, Schlehr, Koutný (56. Pavelka) – Sekel (81. Smékal), Dlouhý (84. Navrátil). Trenér: Richard Švehlík.

tabulka.