Mladší dorostenci sice dvakrát remizovali, ale pětibodový náskok na čele MSDD si udržují. Áčka žáků předehrávala svá utkání na Baníku, starší prohráli, mladší remizovali a rezervy neuspěly v Černovíře.

Ženy i po zápase s druhým celkem ligy udržely sedmizápasovou neporanitelnost. Radost dělají obě přípravky.

Muži

1. FC Přerov - FC Hněvotín 4:2 (2:1)

Pod tlakem musí hrát svá utkání muži 1. FC, protože na podzim, na rozdíl od Hněvotína, nezískali tolik bodů, které by zaručovaly klidné proplouvání krajský přeborem.

Přerov měl jako obvykle začátek ve své moci, ale Gřešák, Bernard ani Kašpárek své šance nezužitkovali, naopak hostující Šulc byl úspěšnější a Hněvotín vedl. Naštěstí se do poločasu trefil obránce Mrázek po centru Schlehra a tečovaná střela Poly skončila za zády hostujícího gólmana.

Když se po příchodu z kabin měnilo po akci Liška - Kašpárek skóre na dvoubrankový náskok Přerova, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem hněvotínský Šulc svou druhou brankou přece jen narušil přerovský spánek. Uklidnění přišlo až v poslední minutě, kdy střídající Holub pečetil na 4:2 ve prospěch 1. FC.

Branky: 13. Mrázek, 40. Pola, 64. Kašpárek, 90. Holub.

Sestava: Fikr - Gřešák, Mrázek, Hrabal, P. Matyáš, - Bernard, Pola, Schlehr, Jemelka (78. J. Matyáš) - Liška (83. Holub), Kašpárek (90. Smékal). Trenér Ditrich.

Dorostenci

1. FC Přerov - Fotbal Fulnek 4:2 (2:0)

Přerov měl za sebou středeční dohrávku s Hlučínem, aspirantem na postup do MSDL, který porazil 3:2 (1:0), brankami Zatloukala, Čecháka a gólem Venského už v nastaveném čase. Fulnek, lídr tabulky MSDD, měl být ještě tvrdším soustem, ale Přerov je v současné době dobře namazaný stroj.

Po podzimu bylo těžké a riskantní rozloučit se s nekmenovými hráči a začlenit ty nejlepší z mladší kategorie do starší. Bez ohledu na zbývající zápasy se tato cesta ukázala jako správná. Přerov vedl do poločasu brankou Lukáše, kterému svým důrazem připravil šanci Talach, a Přidalovým gólem z chytré přihrávky Machače.

Hosté se prosadili ihned po změně stran, ale na 3:1 zvyšoval Machač po přihrávce Kropjoka. Potom si však vybral slabší chvilku domácí gólman Judas a bylo z toho opět pouze jednobrankové vedení. Všechny uklidnil čtvrthodinku před koncem Slanina po slalomu Čecháka - 4:2. Fulnek se představil jako velmi technické družstvo, ovšem bojovnost a nasazení byly na domácí straně.

Branky: 11. Lukáš, 18. Přidal, 60. Machač, 76. Slanina.

Sestava: Judas - Přidal, Venský, Dostál, Zatloukal (86. Čtvrtníček) - Slanina, Machač, Zselezo, Čechák - Navrátil (4. Talach), Lukáš (58. Kropjok).

1. FC Přerov - Fotbal Fulnek 1:1 (0:0)

I mladší dorostenci měli za sebou středeční remízové utkání s Hlučínem 2:2 (2:2), kde branky stříleli Přikryl a nevídanou střelou ze čtyřiceti metrů Tihelka.

Ten však nemohl spolu s dalšími třemi hráči základní sestavy proti Fulneku nastoupit. Nicméně Přerov si v utkání šance vytvářel, ovšem Chuda, Janováč, Zselezo ani Skalka svoje příležitosti nezužitkovali. Naopak v 65. minutě přišel přímý kop propadnuvší až na fulneckého útočníka, který už měl snadný úkol zblízka překonat Sohlicha.

Vyrovnat mohli postupně Janováč, Zatloukal i Mika, bohužel nestalo se tak. Radost hostům pokazil až v nastaveném čase volejem pod břevno Zaoral po centru Miky.

Trenér Švehlík konstatoval: „Fulnek hrál velice dobře v defenzívě a spolehlivě mu zachytal gólman. Svoje hráče chválím za víru a nasazení do posledních sekund utkání.“ Přerov si tak udržel jarní neporanitelnost a s pětibodovým náskokem vévodí tabulceMSDD, skupiny E.

Branka: 80.+1 Zaoral.

Sestava: Sohlich - Dostál (59. Skalka), Pospíšil, Dolák, Doležel - Zaoral, Mika, Zatloukal, Janováč - Chuda (35. Vaculík), Zselezo.

Žáci

FC Baník Ostrava B - 1. FC Přerov 2:0 (1:0)

Áčko starších žáků inkasovalo hned v první minutě, když hostující Řehák uklouzl nad jednoduchým míčem a Baník se ujal vedení. Ve druhé půli nastoupili přerovští k ofenzivní zteči a výsledkem byla Grečmalova pohotová střela s tečí, která ovšem skončila pouze na tyči.

Deset minut před koncem udělal hrubou individuální chybu Krumpoch a domácí rozhodli o výsledku.

FC Baník Ostrava B - 1. FC Přerov 1:1 (1:0)

Mladší áčko šlo do kabin s jednogólovým mankem. O vyrovnání se postaral ve druhé půli Kytlica.

Slovan Černovír - 1. FC Přerov B 2:0 (1:0)

V krajském přeboru starších žáků byl Přerov mírným favoritem. Svou roli však nezvládl a body zůstaly v Olomouci.

Slovan Černovír - 1. FC Přerov B 1:0 (0:0)

„V utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit vyložené příležitosti. Ve finální fázi chyběl důraz před brankou či jednodušší řešení koncovky,“ ohodnotil výkon svých svěřenců, mladšího béčka žáků, trenér Švehlík.

Ženy

1. FC Přerov - FK Nové Sady 1:1 (0:0)

Přerovská děvčata udržela šňůru sedmi zápasů bez porážky i v souboji s druhým týmem ligy žen. Sady se ujaly vedení v 55. minutě, vyrovnání přišlo až v samotném závěru z penalty.

„Očekávaný herní rozdíl mezi námi a hosty jsme vyrovnávali velkou bojovností a nasazením, což se nám také vyplatilo. Oproti minulému utkání podala obrana vynikající výkon a v důležitých chvílích nás podržela brankářka,“ řekl po utkání spokojený trenér Vyskočil.

Branka: 89. Petrášová z penalty.

Sestava: Kratochvílová - Matyášová, Pospíšilová, Petrášová, Kubová - Dýčková, Bednaříková (70. Koutná), Mokrušová (83. Ovčačíková), Čulíková, Janků - Hanáková.

Přípravka

Starší přípravka pořádala další turnaj OFS na pronajatém hřišti Spartaku. S Želatovicemi remizovala 1:1, branky Horák - Jemelka, s Domažlicemi zvítězila 3:0, střelci Krejčiřík, Šubrt a Malenda a s Brodkem vyhrála 2:1, autorem dvou branek byl Mazáč.

Mladší přípravka vyhrála už třetí turnaj. Tentokrát v Hustopečích deklasovala Pozemní stavby (KMK) Přerov 8:1, branky Motáň 3, Mirga 2, Jaich, Skřeček, Tvrdý; s Hustopečemi remizovala 1:1, gól Motáň; a Viktorii Přerov porazila 2:0 zásahy Mirgy a Keňa.

Víkend

Muži odjíždějí v sobotu na hřiště vedoucího týmu KP do Mikulovic, který má už zajištěn postup do divize. Týž den se doma představí rezervy žáků proti béčkům 1. HFK Olomouc (10 a 11.45).

V neděli pak odjíždějí dorostenci do Hranic, áčka žáků do Rožnova proti 1. Valašskému a ženy do Holešova. Mladší přípravka bude absolvovat turnaj Pozemních staveb (KMK) a benjamínci se těší na turnaj do Čechovic.