Zubři do zápasu nevstoupili dobře a během prvních dvaceti minut dvakrát inkasovali. I když se po přestávce jejich hra výrazně zlepšila a bleskově srovnali, tak ani jednou z dalších nadějných šancí nedokázali jít do vedení. Havířov vždy po přerovské trefě znovu rychle udeřil a na začátku třetí části vedl už 4:7. Domácí však i za nepříznivého stavu bojovali a v závěru stáhli AZ jen na jediný gól. Na vyrovnání už ale nedosáhli, Havířov zpečetil svoji výhru při power-play Zubrů.

„V první třetině jsme vůbec neplnili věci, které jsme si v kabině řekli. Výsledkem toho byly dvě hrubé chyby, po kterých jsme inkasovali. Od druhé třetiny už ale naše hra byla jiná. Na led přišel tým, který do soupeře hodně šel a chtěl střílet góly. I přes naši velkou aktivitu jsme za stavu 4:4 dostali velmi laciný gól, který nás trochu položil,“ říká přerovský kouč Aleš Verlík.

„Hráčům bych chtěl ale poděkovat, protože bojovali a nesložili zbraně. Štěstíčko se k nám bohužel v závěru nepřiklonilo,“ do­dal.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 6:8 (0:2, 4:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 22. Spěvák (Kratochvíl), 22. Karochvíl (Andrýsek), 25. Zbořil (Rajnoch, Šnirc), 29. Rajnoch (Šnirc), 49. Rajnoch (z trestného střílení), 55. Mašíček – 16. Školoud (Synek), 16. Graca (Kotala), 24. Pastrňák (Kotala, Malík), 29. Kotala (Pastrňák), 33. Graca, 37. Kotala (Pastrňák, Malík), 42. Malík (Kotala, Pastrňák), 60. Pastrňák (Kotala, Malík).

Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:38. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7, 6:7, 6:8.

HC ZUBR Přerov: Mánek (33. Loučka) – Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Tomiga, Kundrátek, Šťastný, Duda, Běhal – Rajnoch, Šnirc, Čelko – Kratochvíl, Dostálek, Spěvák – Gremlica, Karola, Novák – Václavíček, Siegel, Němec. Trenér: Aleš Verlík.

AZ Havířov: Dohnal – Jonáš, Chroboček, Weisser, Flamík, Ryška, Graca, Kotala, Matěj, Pastrňák, Pořízek, Klečka, Synek, Stanislav, Malík, Křibík, Vyčesaný, Školoud, Bednář. Trenér: Martin Janeček.

V pátek čeká přerovské hráče důležité utkání pro další vývoj baráže. Na svém ledě totiž od 18 hodin přivítají Kladno.