Na vítězné vlně se veze tým starších dorostenců v divizi. Ve čtvrtém jarním zápase opět neztratil ani bod a zdolal Havířov 3:2 (2:0). Jako správný kapitán zavelel k útoku ve 26. minutě brankou Navrátil. O šest minut později tentýž hráč nezištně připravil šanci Chudovi a bylo to 2:0. Těsně po přestávce Havířov snížil, bleskově však kontroval Chuda. Ještě jednou se hosté zvedli, když korigovali na 3:2, ale další gól už nevsítili a museli se smířit s prohrou i přes sympatický výkon. V tabulce je 1.FC na třetím místě se ztrátou pouhého bodu na vedoucí béčko Vítkovic.

Tříbodový odstup v tabulce sliboval vyrovnané klání mezi mladšími dorostenci. Havířov si nakonec ale odvezl vysokou prohru 4:0 (3:0). Za Přerov se trefili do černého Tomek dvakrát a jednou Palinek s Grečmalem. Chlapci si tak posílili umístění v lepším středu tabulky.

V divizi žáků se představila v Přerově rezerva Opavy. S áčkem 1.FC na body sice nedosáhla, ale herně v žádném případě nezklamala. Na výsledku 2:0 (1:0) se podíleli střelecky Havlíček a Zedek. Radostí však trenér Švehlík nehýřil. „Podle mých představ byla snad jen první desetiminutovka, ve druhé půli byl soupeř dokonce lepší,“ řekl.

Výsledkově propadnout nemělo mladší áčko žáků. Jenže nestalo se tak. Záložní tým Opavy si odvezl tři body za vítězství 2:3. Přerov sice vedl po poločase brankou Chudy, ale ve druhém dějství vstřelil soupeř tři góly a za 1.FC přidala branku pouze Vojtková.

Starší žáci Šternberku nezískali v soutěži zvané krajský přebor ještě ani bod a ne jinak je tomu i po souboji s rezervou 1.FC. Jeden gól chyběl k dvoucifernému výsledku. Na výhře 1:9 (1:2) se v dresu hostí podílel hattrickem Plášek, dva góly vstřelil Vágner a jednobrankovými autory se stali Dýčka, Spáčil, Grečmal a Vymětal.

Mladší žáci domácího Šternberku už mají v tabulce jiné postavení, potvrdili přední pozici a béčko přerovských mladších žáků, pohybujících se spíše na chvostu krajského přeboru, porazili 4:2 (2:1). Trefy Švantnera a Madera na zisk bodů nestačily. Z prohry však trenér Švehlík velkou vědu nedělá: „Kluci hráli dobře, měli po většinu utkání více ze hry, ale bohužel se nám nedařilo v zakončení.“

Přípravky se představily v Hranicích, tři prohry a pět výher je bilance ze všech zápasů. O branky Přerova se podělili: Jaich 7, Mirga 5, Cagášek, Keňo a Skřeček po 3, Tvrdý 2 a Kužílek, Goldemund, Handl, Večerka, Mirvald a Koryčan po jedné.

Děvčata v lize žen hostovala v Ostravě na Slovanu. Bezbranková poločasová remíza se nestala základem pro zisk bodů, když se domácí hráčky po změně stran dvakrát prosadily, kdežto Přerov ani jedou.

V sobotu od 16.30 hodin budou chtít muži 1.FC v domácím prostředí potvrdit postavení v tabulce a neopustit první příčku. Jejich protivníkem bude Sokol Lázně Velké Losiny. Doma ještě můžeme zhlédnout v neděli rezervy žáků v zápasech s béčky Uničova v 10 a 11.45 hodin a odpoledne ve 14 hodin ženy 1.FC, ty hostí FC Nesyt Hodonín. Zkouška ohněm čeká starší dorostence, ti se budou prát v Opavě o vedení v tabulce divize. Áčka žáků nastoupí v Olomouci proti Sigmě. Své turnaje absolvují i mladší přípravky.

LUDĚK JUDAS

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku