„Zápas jsme plánovali vyloženě jako takovou tréninkovo-herní jednotku. Model se nám však zhroutil nezaviněnou neúčastí několika hráčů. Přesto si myslím, že účel byl celkem splněn,“ komentoval pohled přerovské lavičky jeden z trenérů Pavel Koral.

To starší dorostenci 1.FC prožili víkend, na který nejsou v přípravě až tak zvyklí. V domácím zimním turnaji nejprve v sobotu překvapivě podlehli mužům Čekyně 2:3 (1:1), branky: Mika a Grigar, za Čekyni se trefili Zedek, Divila a Pospíšilík. V neděli pak neuspěli v přípravě proti mužům Beňova, když prohráli 1:4 (0:1). Jedinou trefu 1. FC si zapsal Složil. O góly soupeře se postarali Schlehr, Zemánek, Cigánek a Zbořilák.

Mimo už uvedený zápas starších dorostenců Přerova s Čekyní pokračoval zimní turnaj dalšími dvěma zápasy. Slavkov pod Hostýnem si poradil s Prosenicemi 5:1 (1:0). Ostrými náboji měl dvakrát nabito Ryška a jednou Urbánek, D. Krajcar a Janečka. Na druhé straně barikády vlastnil jedinou ostrou patronu Odstrčil.

Rukavici v podobě výsledku 5:0 (1:0) v posledním utkání třetího kola turnaje Lověšicím nasadila Viktorie Přerov. Skvělou střeleckou potencí se mohl pochlubit viktoriánský Zach se 4 brankami. Jednu trefu přidal Béreš.

Průběžná tabulka zimního turnaje 1. FC Přerov tak má nového vedoucího. Je jím Slavkov. Faltýnek z Prosenic si drží primát v tabulce kanonýrů s pěti brankami. O gól méně má na kontě Grigar z pořádajícího klubu, Janečka ze Slavkova a Zach z Viktorie Přerov. Třikrát rozvlnil síť soupeře Chuda z 1. FC Přerov.

Čtvrté kolo je rozděleno do dvou víkendových dnů. V sobotu hodinu před polednem nastoupí Lověšice proti Prosenicím a hodinu po poledni je plánován začátek zajímavého souboje, který by mohl hodně odhalit karty pro konečné umístění mezi staršími dorostenci Přerova a černým koněm turnaje Slavkovem. V neděli v 10 hodin přijde na řadu klání Viktorie Přerov s Čekyní.

Mladší dorostenci 1.FC v přípravě prohrávali s Hanáckou Slavií Kroměříž v poločase 0:1. Hosté ve druhém dějství přidali další tři branky a zvítězili 1:4. O jediný zásah Přerova se postaral Krumpoch.

Klub SFK ELKO Holešov, účastníka krajského přeboru Zlínského kraje, budou v sobotu od 15 hodin hostit v přípravě muži 1. FC Přerov. Áčka žáků změří v neděli síly s 1. HFK Olomouc ve 12 a 13.30 hodin. Konfrontaci úrovně přerovských a pardubických děvčat můžete porovnat v neděli od 15 hodin.

LUDĚK JUDAS