Hosté ovšem za devadesát minut nevyprodukovali jedinou střelu mezi tři tyče, a tak nemohli pomýšlet na úspěch.

Hosté nastoupili do boje už s pěticí nováčků (Popela, Švrček, Heger, Cahyna a Matušík) a v úvodu zápasu se drželi. Mohli jít i do vedení, ale Hrabalova střela minula branku.

Na druhé straně tentýž hráč hasil příležitost Sparty, když dvakrát vyhlavičkoval míč z brankové čáry.

V závěru první půlhodiny ovšem přerovská obrana chybovala, míče se zmocnil Spurný a z bezprostřední blízkosti trestal.

O deset minut později musel Judas lovit míč ze své sítě podruhé. Obránce Hýbner neustál souboj ve vápně s Barotem a ten zvýšil na 2:0.

„Po úvodní patnáctiminutové aktivně jsme úplně přestali hrát. Soupeř v prvním poločase využil dvě naše hrubé chyby v obraně, což nás v úvodní půli položilo,“ pověděl trenér Pavel Koral.

Po změně stran si Přerovští vypracovali pouze jedinou slibnější příležitost ke skórování, ovšem naběhnuvší Hýbner z dobré pozice hlavou netrefil odkrytou klec.

A tak udeřilo na druhé straně. Čerstvý Ulman po uvolnění se přes Gřešáka pálil z levého rohu malého vápna a míč z jeho kopačky se zastavil až v síti.

„Museli jsme to otevřít, šli jsme do brejku, ale místo toho, abychom postupovali sami na gólmana, tak jsme dostali třetí branku a bylo po utkání,“ podotkl kouč.

Poslední slovo měl ještě domácí obránce Kovář, který po rohovém kopu vstřelil čtvrtý gól za přispění teče jednoho z hráčů.

„Ve druhém poločase jsme měli trošku více ze hry. Vytvořili jsme si ovšem pouze jednu gólovku, ale ani ta v síti neskončila. Zápas nám vůbec nevyšel. Velkou roli hrála nervozita. Bylo hodně vidět, že kluci jsou extrémně nervózní. Beru to jako nováčkovskou daň a věřím, že v příštím utkání podáme už výkon, na který jsme zvyklí,“ dodal Pavel Koral.

FC Slovácká Sparta Spytihněv – 1.FC Viktorie Přerov 4:0 (2:0)

Branky: 28. Spurný, 38. Barot, 83. Ulman, 90. Kovář. Rozhodčí: Chabiča – Linhart, Julínek. Žluté karty: Kašpar, Horsák, Křenek – Schlehr, Pola, Mrázek, Koutný. Diváků: 200.

FC Slovácká Sparta Spytihněv: Hájek – Kovář, Kašpar, Grabec, Horsák D. – Gröpl, A. Horsák, Spurný – Laciga (65. Večeřa), Křenek (76. Ulma), Barot (86. Hubáček). Trenér: Petr Polášek.

1.FC Viktorie Přerov: Judas – Popela (39. Matušík), Švrček, Mrázek, Hýbner – Hrabal, Pola (73. Čechák), Schlehr, Heger – Koutný, Cahyna (56. Gřešák). Trenéři: Pavel Koral, Jan Bednář.

Domácí premiéru v divizi zažijí přerovští fotbalisté v sobotu, kdy od 16.30 hodin přivítají Napajedla, která v prvním kole doma porazila Bohunice 4:0.