I díky Bosákovi, který na jeden gól přihrál a druhý dal sám, se Kojetín rozešel s hosty smírně při skóre 2:2.

„S Kojetínem jsme se za mého působení v I.A třídě střetli třikrát. Věděli jsme, že nás rozhodně nečekané nic jednoduchého, což se potvrdilo," poznamenal Karel Trnečka, trenér Nových Sadů.

Domácí vstoupili do utkání lépe a po jednačtyřiceti minutách se po precizním Bosákově pasu ocitl sám před gólmanem Zbořilem rychlonohý Peřina, který nezaváhal a otevřel skóre.

Hosté mohli srovnat Papicou v samotném závěru poločasu, ale po špatném zpracování záložník hostů svou pozici před gólmanem zužitkovat nedokázal. Stav do přestávky tak zůstal jednobrankový.

„Osobně si myslím, že právě v první půli jsme měli navrch právě my. Výborně jsme dostupovali hráče, naše taktika fungovala tak, jak fungovat zkrátka má," pověděl Roman Matějka, kouč domácích.

Hráči z Nových Sadů se dokázali prosadit až po hodině hry, kdy se k odraženému míči dostal Melichárek, který z hranice malého vápna prostřelil brankáře Gajdoše.

Vedení domácím vrátil velezkušený Bosák, který napálil po Lízalově pasu míč rovnou do šibenice.

Srovnání zařídil po centrovaném míči Šroma z levé strany aktivní Papica, jenž z první balon uklidil k tyči.

Novosadští byli ve druhé půli aktivnějším týmem, ale nedokázali se svou hrou prosadit. Kojetín sázel na brejky, několikrát se však chytl do ofsajdové pasti.

„V závěru už nás chytali křeče. Hráli jsme nadoraz. S výkonem kluků jsem byl nadmíru spokojený. Samozřejmě mě však mrzí, že jsme nevyhráli, za ten předvedený výkon by si tři body zasloužili. Z obou stran to byl pohledný zápas," poznamenal po utkání Matějka, trenér Kojetína.

„Vzhledem k tomu, že to byl první zápas sezony, tak to z naší strany bylo poněkud nervózní. Nebyla to naše hra, dokážeme hrát rozhodně lépe. Nakonec jsme získali alespoň bod, což vzhledem i k tomu, že jsme v utkání dvakrát prohrávali není na vstup do sezony špatný výsledek," zhodnotil Trnečka.

FK Slavoj Kojetín/Koválovice – FK Nové Sady 2:2 (1:0)

Branky: 40. Peřina, 71. Bosák – 61. Melichárek, 80. Papica.

Rozhodčí: Motal – Kopecký, Vičar.

Kojetín: Gajdoš – Peřina, Dočkal, Humpál, Z. Polách – Lízal (70. Minh Duc), Axamit, Kantor, Řezáč – Bosák (65. M. Polách) – Jarmer (75. Krčmař). Trenéři: Roman Matějka, Radek Tomčic.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Halady, Vacek, Blaha – Dvořák, Škoda – Andreev, Papica, Melichárek (85. Urbánek) – Režný (70. Šrom). Trenér: Karel Trnečka.