„Z našeho pohledu to jsou strašně důležité body, jak z hlediska postavení v tabulce, tak z hlediska psychiky. Byly to navíc určitě zasloužené body, hlavně za první poločas," hodnotil duel trenér Kojetína Marek Ševeček a pokračoval.

„Byli jsme hodně střelecky produktivní, nastřílet pět gólů ještě proti prvnímu týmu tabulky, to se jen tak nepodaří. Jde vidět, že míč je kulatý," usmíval se kojetínský trenér.

Až neuvěřitelný průběh měla první půle. Padlo v ní všech pět gólů, poprvé se Jakub Krčmář hlavičkou prosadil po přímém kopu v 7. minutě, pak se stejným způsobem po centru trefil i v 21. minutě.

Na 3:0 zvyšoval ve 36. minutě Matěj Řezáč z pokutového kopu. Hlavičkový hattrick zkompletoval Krčmář o dvě minuty později, kdy využil přesně zahraného rohového kopu. Na propastných 5:0 poslal Medlovu pozdrav před odchodem do šaten po akci středem hřiště Zdeněk Horák.

„Kuba Řezáč se trefil už v sobotu za béčko, také hlavou. Už týden dopředu jsem věděl, že bude hrát v základu. Po našich výkonech s Litovlí a Ústím, kdy jsme toho v útočné fázi moc nepředvedli, bylo jasné, že musíme v útoku provést nějaké změny. A vyplatilo se," okomentoval svou šťastnou ruku při výběru útočníka Ševeček.

Druhá půle už se vzhledem ke stavu zápasu spíše dohrávala. „Ve druhém poločase už měl soupeř více ze hry, ale šance, co si vytvořil, skvěle pochytal Michal Gajdoš, který se jako gólman zasloužil o nulu vzadu. Řekli jsme si, že musíme jít týmovou cestou a musíme to zlomit. Kluci jezdili celý zápas na krev, z tohoto pohledu jsem byl velice spokojen," řekl Marek Ševeček.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – TJ Medlov 5:0 (5:0)

Branky: 7., 21. a 38. Krčmář, 36. Řezáč (PK), 43. Horák.

Rozhodčí: Vedral – Jelínek, Kopecký. ŽK: Dočkal, Panák – Kasal, Řehák, Klabačka. Diváci: 80.

Kojetín: Gajdoš – Večerka (72. Kantor), Dočkal, Javořík, Panák – Horák, Řezáč, Silnica, Rybovič (72. Srbecký) – Vaněk, Krčmář (63. Cibulka). Trenér: Marek Ševeček.