SK Kravaře - SK Hranice 2:0 (0:0)

Domácí tým sestavený ze zkušených hráčů se prezentoval kvalitní defenzívou. Do útočné fáze se dostával dlouhými nákopy a čekal trpělivě na chybu hostů. Právě tento způsob hry pravdivě ukazuje, proč toto družstvo dostává i dává málo branek.

Hranice mají pověst technického celku, avšak se způsobem hry soupeře se nedokázaly vyrovnat. Ba naopak, v průběhu zápasu se často přizpůsobovaly domácím. S dlouhými odkopy si však obrana Kravař snadno poradila.

V 8. minutě utekl po straně domácí útočník, následoval centr a po střele zblízka se vyznamenal brankář Vítek. O chvíli později běželi hraničtí útočníci na dva obránce, ale přihrávka Ference přišla pozdě. Ve 22. minutě byl v šestnáctce Kravař zezadu podkopnut Dohnal, píšťalka sudího však zůstala němá. Posléze dostal kolmý míč mezi obranu Hranic útočník Knop, brankař Vítek vyběhl, srazil hráče a dostal žlutou kartu.

V 32. minutě vnikl do vymezeného území opět Dohnal, byl rukou stržen k zemi, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře. Druhý poločas začal pro Hranice nepříjemně. Hned na začátku nechaly projít centr ze strany na nabíhajícího Režnara a ten dorazil míč do sítě. V 52. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Michálek.

Zdálo se, že tím jsou šance hostů na body definitivně pohřbeny. Ti však naopak měli více ze hry pouze po šestnáctku. V 72. minutě po vystřídání obou hostujících útočníků tlak zesílil, ale v devadesáté minutě po stejné situaci, jaká předcházela první brance, rozhodl utkání gólem na 2:0 Buchvaldek.

„Naši hráči podlehli sebeuspokojení z minulých zápasů. Je to škoda, jelikož soupeř vyhřívající se na prvním místě divizní tabulky byl k poražení. Chyběla rychlejší kombinace, křižná přihrávka a důraz v pokutovém území. Tedy zbraně, kterými jsme se prezentovali v minulých kolech, shodli se po utkání Kubica s Průchou, trenéři SK Hranice.

Sestava Hranic: Vítek - Bušina, Michálek, Richter, Bočan - Fiala, Modelský, Málek, Ferenc - Dohnal (72. Rebenda), Rybařík (72. Staněk).

Další utkání odehrají hraničtí fotbalisté v domácím prostředí, kde v pátek 28. září přivítají od 16 hodin celek Bohuslavic.