Sedmadvacetiletý Zahradníček je odchovancem Sigmy. S klubem zažil sestupy i postupy z první a ze druhé ligy. Zahrál si také v evropských pohárech. V lize má na kontě 130 zápasů a 8 branek. V této sezoně přidal 21 startů. Naposledy nastoupil v Opavě po dlouhé dvouměsíční pauze zaviněné léčbou covidu-19 a následnou rekonvalescencí.

„Tomáš měl těžší průběh, rekonvalescence byla delší, měl problémy s dechem. Zápas pro něj nebyl snadný, protože delší dobu nehrál ani předtím. Myslím, že utkání zvládl. Je to rychlostní typ, dobrý do presinku, měl tam náběhy. Odehrál si svoje,“ řekl trenér Radoslav Látal na Zahradníčkovu adresu.

Slovenský záložník Lukáš Greššák je v Olomouci od června 2019, kdy přišel jako jedna z prvních posil kouče Látala. Za Simu odehrál během dvou sezon 38 utkání a vstřelil jeden gól. Aktuálně je zraněný, rehabilituje po operaci třísel.

Dalo by se předpokládat, že prodloužení smluv už bylo konzultováno i s novým trenérským štábem. Jak známo, dosavadní kouč Radoslav Látal po sezoně u týmu skončí. Jemu kontrakt prodloužen po dohodě nebyl.

Jméno nového kormidelníka Sigma stále neodtajnila, všeobecně se ale předpokládá, že jím bude Václav Jílek, jenž Hanáky vedl před Látalem, načež zamířil do pražské Sparty. Od jara 2020, kdy byl po prvním jarním kole odvolán, byl bez práce.

Teorie o jeho návratu na olomouckou lavičku podporuje další drobnost. Ve Slovácku už měl totiž oznámit svůj odchod Jiří Saňák. Kouč rezervy celku z Uherského Hradiště pracoval jako Jílkův asistent jak ve Spartě, tak také v části prvního olomouckého angažmá.