VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šéf 1.FCV Přerov Pospíšil: Máme nového trenéra, divizi, ale ne stadion

Přerov – Všechny fotbalové soutěže v regionu už skončily a my jsme se vydali za Kamilem Pospíšilem, předsedou 1.FC Viktorie Přerov, největšího klubu v okrese, abychom si popovídali o uplynulé sezoně a především pak zjistili, jak to s fotbalem v Přerově vypadá a co bude dál.

27.6.2012 4
SDÍLEJ:

Kamil Pospíšil, předseda 1.FC Viktorie PřerovFoto: DENÍK/David Klein

„Klub má všechny finanční záležitosti s hráči vyrovnány a zaslal přihlášku na soutěžní ročník 2012/2013 do Moravskoslezské divize, skupiny E – sever. Novým trenérem bude pan Richard Švehlík," shrnul nejdůležitější informace předseda oddílu.

Jak pohlížíte na činnost klubu po sloučení dvou největších fotbalových subjektů 1.FC Přerov a Viktorie Přerov? Jaké jsou klady a zápory po ročním sloučení a jak jsou nastaveny priority klubu?
Nikdo z lidí, kteří viděli do „kuchyní" obou klubů, si nemohl a ani nedělal iluze, že nastane ve sloučeném subjektu nová situace a jako mávnutí kouzelného proutku se vyřeší všechny potíže, se kterými se do té doby oba kluby potýkaly. Navíc „novorozeně" dostalo do vínku postup mužů do divize a u všech čtyř kategorií žáků získání statutu Sportovního střediska mládeže (SpSM) a s ním i nejvyšší žákovskou soutěž v republice. O to větší zátěž přišla i tím, že jak muži, tak i žáci byli zařazeni do „jižních" soutěží, kde jsou náklady na dopravu daleko vyšší než náklady na dopravu v „severních" soutěžích. To byly nové situace, které by se musely řešit, i kdyby ke sloučení nedošlo.
Roční působení 1.FCV samozřejmě přineslo jak klady, tak i zápory. Musely se řešit konkrétní situace, které nastaly poprvé. Od využití areálů, skloubení tréninkových jednotek, nového systému soutěže Sportovního střediska mládeže a vůbec zajištění chodu klubu rozloženého na dvou stadionech.
Co se týče priorit ihned po fúzi, tak tam jsme měli celkem jasno. Udržet áčko mužů v divizi, s béčkem postoupit do okresního přeboru, neztratit se ve Sportovním středisku mládeže a tento statut u žáků uhájit. Důležitou podmínkou bylo a je, aby si sloučení „sedlo". Proces chodu klubu a jeho priorit je však tak složitý, že v tomto rozhovoru určitě obsáhnout nejde.

Divizi jste udrželi a podařilo se vám i postoupit s béčkem mužů do okresního přeboru. Považujete tedy sezonu za úspěšnou?
Co je to úspěšná sezona? To je relativní pojem.
Udržení divize mužů je bezesporu mistrovský kousek, za což je potřeba poděkovat všem od hráčů přes realizační tým, včetně těch, kteří tvořili zázemí pro zachování divize. Rezerva mužů postoupila do okresního přeboru, je to opět pěkný úspěch. Nebýt však možnosti postupu z druhého místa, tak bychom asi mluvili o nesplněném cíli. Já ovšem vidím úspěch i v tom, jak odehrály své soutěže všechny čtyři dorostenecké týmy.
Umístění všech čtyř kategorií žáků ve Sportovním středisku mládeže je pro nás balzámem na duši. Nikdo z veřejnosti nemá ponětí o tom, co přinesl nově vymyšlený systém se zajištěním hráčů u kategorií U13 a U12, kde jsme museli skoro ze dne na den rozšířit počty hráčů na dvojnásobek. Bez spolupráce s okolními kluby bychom měli velké problémy a za výpomoc jim všem ještě jednou děkuji.

Můžeme se podívat i na přípravky a benjamínky. To, že fungují, jak fungují, to je úspěch.
Úspěch je v tom, že nám pomáhají někteří rodiče, příznivci, nemluvě o městu Přerovu, Olomouckém kraji, Pivovaru Zubr a dalších sponzorech. Bez těch všech bychom naši činnost mohli zabalit. A na položenou otázku tedy můžu říci ano, sezona byla úspěšná.

Vaší prvotní myšlenkou po postupu z krajského přeboru do divize bylo, že soutěž absolvujete výhradně s vlastními odchovanci. Kdyby však v zimě nenastal „velký třesk", zřejmě byste o soutěž přišli, protože po podzimu jste byli poslední…
Ano, představa opravdu taková byla. Chtěli jsme dát šanci všem hráčům, trenérům, kteří se zasloužili o postup do divize. Byl to určitě krok do neznáma, ale tyto kroky jsme museli podnikat i v minulosti. Když například nastupoval trenér Koral ke krajským mužům, tak to byla změna, ve které úspěch mnoho lidí nevěřilo. Když Pavel postoupil s hráči do divize, tak už se k jeho původní nominaci nikdo nevracel. Byl to určitý způsob cesty a ten vyšel.
V případě absolvování divize výhradně vlastními odchovanci po podzimní části to už tak dobře nedopadlo. Nicméně „podmínky" podzimu se na jaře diametrálně odlišovaly. Tady se nabízí otázka, jak by podzim dopadl, kdyby tehdejší realizační tým mohl disponovat stejnými podmínkami jako ten jarní. Pravdou však je, že zachránit se pouze silami vlastních odchovanců by zřejmě nešlo.

Všichni už vědí, že trenér Leoš Kalvoda v Přerově skončil, když dostal nabídku trénovat druholigové Znojmo. Co spolupráce s manažerem Milanem Možíšem, bude pokračovat?
Trenér Leoš Kalvoda v době, kdy přišel do Přerova, trénoval 1.B třídu v Bohuňovicích. Divize je přece jen sledována pod jiným drobnohledem a díky dobře odvedené práci při záchraně zákonitě přišla výhodnější nabídka od Znojma. My panu Kalvodovi děkujeme za podíl při záchraně divize a přejeme mu úspěchy v další trenérské kariéře.

Panu Možíšovi jsme spolupráci u A-týmu opět nabídli, ten se však rozhodl nepřijmout naši nabídku k setrvání ve funkci sportovního manažera mužů. My jeho rozhodnutí respektujeme a za jeho práci při shánění nových hráčů pro jarní část soutěže děkujeme a rovněž přejeme úspěchy v jeho další činnosti u fotbalu.

Už máte jméno nového trenéra?
Trenérem áčka mužů pro sezonu 2012/2013 bude pan Richard Švehlík.

Kdo z kádru zůstane? Byla by škoda neudržet tým, který v jarní tabulce obsadil čtvrté místo.
Máte stoprocentní pravdu, že by to byla škoda neudržet tento tým, ale tak jak trenér Kalvoda byl za svou dobrou práci odměněn nabídkou Znojma, tak i spousta hráčů, jelikož se rovněž ukázali na očích, dostala nabídky lukrativnějších podmínek od klubů, se kterými Přerov nemůže soutěžit.
Pan Švehlík má nyní za úkol oslovovat hráče směrem k tomu, kdo má zájem v Přerově zůstat a za jakých podmínek. Nechejme mu a jeho realizačnímu týmu čas. Úkolem je vybrat takový kádr, který by se za stávajících podmínek vyhnul problémům, které nás potkaly v uplynulém ročníku divize.

Žáci budou hrát nejvyšší soutěž i bez střediska

Skvělou zprávou je, že divizi jste zachránili, ale ztratili jste naopak statut Sportovního střediska mládeže (SpSM). Proč k tomu došlo, jaké byly příčiny?
Anabáze se získáním statutů Sportovního centra mládeže (dorostenecké kategorie) a Sportovního střediska mládeže (žákovské kategorie) je detailně popsána na našich webových stránkách www.fcprerov.cz.
Podmínky sportovní jsme splnili, bohužel statut jsme neobdrželi, ale je tu pro nás velice důležitá čerstvá informace, že náš klub dostal výjimku a bude i nadále hrát nejvyšší žákovskou soutěž spolu s týmy, kterým byl statut střediska udělen.

Nešlo ztrátě Sportovního střediska mládeže nějak zabránit?
Zabránit by tomu určitě šlo, ale vytvořit podmínky, které jsou k získání zapotřebí, nejsou jen v naší moci. Srovnatelné kluby, se kterými jsme soupeřili a po sportovní stránce jsme je porazili, nás v celkovém hodnocení přeskočily díky svým možnostem i zázemí, které je hráčům a vůbec fotbalu nabízeno. Touto realitou nasbíraly další potřebné body do komplexního hodnocení o statut SpSM. My ani jeden z používaných areálů na Sokolské a Alšově ulici nevlastníme, máme je v pronájmu od Spartaku a Sportovního klubu, tudíž možnosti bodovat za zkvalitňování zázemí jsou téměř nulové.

Jak vás to finančně postihne? O kolik přijdete peněz?
Veškeré dotace, týkající se Sportovního střediska mládeže, byly směřovány na platy trenérů SpSM.

Co tedy ztráta střediska pro klub znamená?
To znamená, že finanční náklady na platy trenérů mládeže v nové sezoně ponese klub.

Trenér Richard Švehlík byl do teď šéftrenér mládeže, nyní však bude mít na starost áčko mužů. Jak to poznamená mládežnické týmy, kterých máte snad třináct?
Pan Švehlík působí u klubu už hodně let, má své zásluhy a je třeba jeho práci ocenit. To, že je nyní zařazen do jiné funkce, nebrání v tom, aby svým mladším kolegům byl nápomocen radou, či příkladem. Noví trenéři získávají postupně nejvyšší kvalifikace a určitě pana Švehlíka u mládeže kvalitně nahradí, to je přirozený chod. Šéftrener Švehlík neměl na starosti všechny mládežnické týmy, ale pouze čtyři žákovské kategorie SpSM.

Z hráči jsme finančně vyrovnáni

Z více stran se ke mně doneslo, že ještě nejste s hráči finančně vyrovnáni a že ti pomalu nechtěli nastoupit k poslednímu utkání. Co je na to pravdy, respektive jak je na tom klub po finanční stránce?
Klub má všechny finanční záležitosti s hráči vyrovnány. Tyto spekulace roznášejí lidé, kteří od jarní části soutěže nepřáli záchraně fotbalové divize pro Přerov. Ve svém rozhovoru na ně poukazoval i trenér Kalvoda.
A co se týče financí, hospodaříme s nimi tak, abychom vyšli. Určitě není na rozhazování, zatím jsme však nikdy do červených čísel nešli. S částkou, kterou máme k dispozici, vzhledem k tomu, jak vysoké soutěže hrajeme a za co všechno musíme platit, to je malý zázrak.
Víte, ono je ubíjející, když přijdete s prosíkem o podporu pro klub a výmluva potencionálního sponzora je taková, že pomoct by se dalo, ale vyslovená podmínka je „kdybyste hráli v mužích alespoň divizi" nebo určitě by se dalo pomoci, „ kdybyste se sloučili". Pak se vám s vypětím všech sil a za neskutečně tvrdých podmínek podaří tyto limity splnit, a najednou je ticho po pěšině.

Městem se nesou zvěsti, že snad divizi ani nepřihlásíte a budete hrát jen krajský přebor, a to na „Viktorce". Můžete tyto spekulace potvrdit či vyvrátit?
Zvěsti se nenesou, zvěsti se šíří a mohou být jen dvoje, pravdivé nebo nepravdivé. Skutečnost a pravda však je, že vedení klubu zaslalo přihlášku pro áčko mužů na soutěžní ročník 2012/2013 do Moravskoslezské divize, skupiny E – sever.

Jaké podmínky je možno vytvářet v klubu, který nemá vlastní stadion a zázemí tolik potřebné pro svoji sportovní činnost? Co je třeba udělat, aby došlo ke zlepšení podmínek hlavně pro mládežnickou základnu?
Řešení je jednoduché. Pokud by z moci vlastníka městského stadionu, což je město Přerov, došlo k tomu, aby byl areál pronajat přímo fotbalovému klubu, tak zde existuje spektrum možností, které by klub mohl provozovat a tímto způsobem si i ekonomicky pomoci. Samozřejmě že v tomto směru podnikáme neustále nějaké kroky a podnikalo je už i minulé vedení klubu, ale jak je patrno, naše prosby hnout s tímto problémem nenacházejí odezvu.
Je to smutné, že vedení klubu se musí z uvedených důvodů vážně zabývat myšlenkou opuštění fotbalového areálu na Sokolské ulici, fotbalového stánku města Přerova.

Neuvažovali jste hrát pod hlavičkou Spartaku Přerov, abyste nemuseli platit tolik peněz za pronájem areálu?
Při vstupu do Spartaku bychom sice neplatili za roční pronájem, který je ale zanedbatelnou položkou, nadále bychom však museli platit Spartaku za údržbu hřišť jako doposud, což je největší položka, kterou odvádíme.
Spartaku jsme se nabízeli ještě daleko před sloučením. Naše nabídka přejít pod Spartak nebyla akceptována s vysvětlením, že má Spartak z minulosti s fotbalem špatné zkušenosti. Věříme, že se fotbal v očích Spartaku zlepšil a co nejdříve zasedneme ke společnému jednání co dál s fotbalem na Sokolské ulici.

Autor: David Klein

27.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 23 500 Kč

Řídící pracovníci v hotelích Vedoucí recepce. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, znalost AJ na komunikativní úrovni; ovládání MS Office – word, excel pokročilá znalost, grafický program Corel; středoškolské vzdělání s maturitou; dobré komunikační a organizační schopnosti, dynamičnost, důslednost; praxe v hotelnictví podmínka, Výhodou uchazeče: znalost libovolného ubytovacího programu, zkušenosti s vedením malého kolektivu (do 10 osob)., , Nabízíme:, Podnikové stravování., , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: reznickova@najizni.cz. Pracoviště: Jipr, s.r.o. - hotel na jižní, Jižní čtvrť III, č.p. 2657, 750 02 Přerov 2. Informace: Markéta Mikešková, .

Obchod - Obchod Nákupčí 42 000 Kč

Specialisté v oblasti prodeje a nákupu potravinářských a chemických produktů Produktový manažer pro rusky mluvící země. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 42000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , VŠ vzdělání v oboru technologie zpracování, uchovávání a skladování masa; Znalost ukrajinštiny na úrovni rodilého mluvčího; Znalost ruského jazyka na úrovni středoškolského vzdělání; Praxe min. 4 roky v maso zpracovatelském nebo potravinářském oboru; Znalost ukrajinského trhu v oblasti technologie masa (výhodou), , Nabízíme:, závodní stravování, příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění, výhodné tarify u mobilního operátora, týden dovolené nad rámec zákona, jazykové kurzy a další vzdělávání,, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - paní Jana Váňová:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: vanova@trumf.cz;, - telefonicky (v pracovní dny 09,00 - 16,00hod.) na čísle +420 583 036 777;, - osobně (v pracovní dny 09,00 - 16,00hod.) na adrese místa výkonu práce, , Místo výkonu práce: TRUMF International s.r.o., Dolní Újezd č.p. 157, 751 23 Dolní Újezd. Pracoviště: Trumf international s.r.o. - pracoviště, 751 23 Dolní Újezd. Informace: Jana Váňová, +420 583 036 777.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 40 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti finančních služeb Manažer pobočky. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 40000 kč, mzda max. 70000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, komplexní zaškolení, vzdělávání a kariérní rozvoj; firemní benefity; moderní, příjemné pracovní prostředí; řízení obchodního týmu; notebook, mobilní telefon, firemní tarif, vlastní kancelář, možnost služebního vozu., , Požadujeme: , ochota učit se novým věcem; komunikativnost, schopnost řízení a vedení lidí; trestní rejstřík bez záznamu; řidičský průkaz sk. B; práce na PC (MS Office)., , , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na email: filip.tomecek@smsfinance.cz;, - telefonicky na čísle 731 184 290 - Ing. Filip Tomeček. Pracoviště: Sms finance, a.s. - pracoviště hranice, jiráskova, Jiráskova, č.p. 2188, 753 01 Hranice 1. Informace: Filip Tomeček, +420 731 184 290.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči Svářeč kovů CO2 - prac. Přerov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Kojetínská 3186, Přerov., Ihned přijmeme pracovníka na pozici svářeč kovů metodou 135. Požadujeme praxi v oboru, samostatnost a spolehlivost. Znalost svařování pod UZ a drážkování výhodou. , , Nabízíme: , - stabilní práci , - motivační mzdové ohodnocení dle praxe a odbornosti , - možnost ubytování , - karierní růst , , Kontakt je možný POUZE e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Oldřich hut - personální agentura hut - pracoviště přerov, Kojetínská, č.p. 3186, 750 02 Přerov 2. Informace: Lukáš Melhuba, +420 731 505 615.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Helfštýně. Ilustrační foto
16

Na Helfštýn? V sezoně jen od čtvrtka do neděle, kvůli opravám

Pracovníci magistrátu, technických služeb a firmy AŽD Praha v pondělí řešili, jak co nejrychleji spravit spadený semafor na křižovatce ulic Palackého a Komenského v Přerově.
10

Frekventovaná křižovatka v Přerově je bez semaforu, díky vichřici

Podnapilý řidič se pokusil utéct policistům

Kdo uteče, ten vyhraje. Tímto pořekadlem se zřejmě řídil dvaatřicetiletý řidič Felicie, kterého v sobotu před jednadvacátou hodinou kontrolovali policisté na Masarykově náměstí v Kojetíně. Před svým úprkem si muž stihl ještě ‘dýchnout‘.

Vichr na Přerovsku shazoval stromy, střechy i semafory

FOTOGALERIE / O víkendu vtrhl do Olomouckého kraje silný vichr, který lámal stromy a uvolňoval střechy. V průběhu soboty a neděle tak museli hasiči vyjíždět ke stovkám zásahů.

Byla to zatím nejlepší sezona, říká kouč Zubrů Dočkal

Třetí rok stál na prvoligové lavičce přerovských Zubrů, potřetí uspěl. Hokejový trenér Petr Dočkal společně s Kamilem Přecechtělem dokázal dovést tým na páté místo po základní části.

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT