Čtvrté kolo zimního turnaje 1. FC Přerov bylo roztaženo do dvou dnů. V sobotu nejprve Lověšice okusily slast prvních tří bodů v turnaji za vítězství nad Prosenicemi 5:3 (2:1), branky: Novohradský 2, Obrtel, Sitka a Martinčík, za Prosenice se prosadili Miler, Matys a Loskot.

V odpoledním střetnutí se rozešli smírně starší dorostenci pořádajícího klubu se Slavkovem pod Hostýnem 4:4 (2:0). Za 1. FC se zapsali do střelecké listiny Zaoral, Složil, Baran a Janováč, hattrickem na straně druhé se blýskl Krajcar a jeden zásah přidal Ryška.

V neděli pak dohrávala svůj duel družstva Viktorie Přerov a Čekyně s výsledkem 8:5 (4:1). Hattrick si na konto připsal Jakub Hrabal, syn trenéra starších dorostenců 1. FC, po dvou zásazích přidali Fáber a Štěrba, jeden gól vstřelil Klein. Za Čekyni dal dvě branky Zedek a po jedné Jurečka, Budek a Červinka.

Tabulce ostrostřelců vévodí s pěti brankami Faltýnek z Prosenic a Ryška ze Slavkova. Čtyřikrát ostře vypálili Fábera a Zach z Viktorie Přerov, starší dorostenec 1. FC Grigar a slavkovští Janečka s Krajcarem.

Na prvenství v turnaji tak po odehraných čtyř kolech mohou pomýšlet už jen tři týmy – lídr průběžné tabulky Viktorie Přerov, druhý Slavkov pod Hostýnem a třetí domácí starší dorostenci. Komu z těchto tří soupeřů zůstane černý Petr v podobě souboje pouze o třetí místo, to nám vyluští poslední páté kolo, které určí dvojice pro klání o konečné umístění. V sobotu v 9 hodin vypukne bitva mezi Viktorií Přerov a Slavkovem, hodinu před polednem si to rozdají starší dorostenci 1. FC s Prosenicemi a od 13 hodin přijde na řadu poslední zápas Čekyně s Lověšicemi.

Příprava 1. FC Přerov

Divizní áčko starších žáků v přípravě remizovalo s 1. HFK Olomouc 3:3 (1:1). Za Přerov vsítil dvě branky Kyselák, jednu Havlíček.

V sobotu od 15 hodin pokračují muži 1. FC v přípravě, hostem se stane divizní Bystřice pod Hostýnem. Mladší dorostenci se postaví přátelsky v neděli od 9.45 hodin doma Prostějovu. Po tomto utkání v 11.30 změří síly áčko starších žáků s mladšími dorostenci Viktorie Přerov a od 12.45 je na pořadu souboj áčka mladších žáků se staršími žáky Viktorky. Program fotbalové neděle uzavřou ženy 1. FC s Bruntálem od 14 hodin.

Podaří se sloučení?

Mimo víkendový program proběhne v 1. FC Přerov ještě jedna velká, v podstatě historická událost. Valná hromada by měla schválit sloučení s FK Viktorie Přerov. „Ano, od začátku roku se scházeli zástupci výkonných výborů obou klubů a jednali jsme o možnosti sloučení. Oba tábory vidí tuto možnost jako velice reálnou a věří, že obě valné hromady, které se konají v tomto týdnu, dají zelenou společné cestě v přerovském fotbalu. Pokud by tomu tak nebylo, přibouchne si fotbal vrátka do budoucnosti téměř ve všech oblastech,“ věří v kladné hlasování na valných hromadách předseda 1. FC Přerov Kamil Pospíšil.

O výsledku hlasování vás budeme informovat příští týden.

LUDĚK JUDAS