„Náš brankář měl podezření na zápal plic, což se naštěstí nepotvrzuje a pro další utkání už by měl být k dispozici," objasnil situaci trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

Mezi tři tyče jeho celku se tak v neděli postavil hráč z pole – Lukáš Pagáč. Kromě jedné standardní situace, která skončila tyčkou Želatovic, ale nemusel vůbec nic řešit. Domácí totiž byli jinak celý zápas bezzubí, navíc kupili chyby.

„V prvním poločase jsme strašně propadali, hosté šli třikrát nebo čtyřikrát sami na branku. Petr Bělík tam vychytal jasné góly. Konečných 3:0 je pro nás ještě milosrdných," nemohl být spokojen kouč Želatovic Pavel Hošek.

První a zasloužený gól přitom Hněvotínští vstřelili až v 67. minutě, to se prosadil Jan Šulc. O šest minut později přidal druhou trefu po rychlé akci a dobré střele pod víko Antonín Čech. Definitivní tečku za zápasem udělal v závěru Lukáš Benýšek, který obstřelil Bělíka.

„Asi přišlo nějaké uspokojení z předešlých zápasů, které se nám povedly. Taky máme velkou marodku," připomněl Hošek. Želatovickým chyběli tři důležití hráči základní sestavy, Vít Koplík, Tomáš Liška a Tomáš Matušík. Nejvážnější je situace kolem Koplíka, který si při posledním mači v Kralicích zlomil nohu, a sezona pro něj skončila.

Naopak hosté přes úzký kádr odjeli z Želatovic se třemi body a posunuli se v tabulce na deváté místo. „Byl to od nás parádní výkon. Celý zápas jsme byli lepší. Kromě jednoho rohu jsme je nepustili před bránu," mnul si ruce hněvotínský lodivod.

FC Želatovice – FC Hněvotín 0:3 (0:0)

Branky: 67. Šulc, 73. Čech, 90. Benýšek.

Rozhodčí: Motal – Vedral, Zoral. ŽK: Ladislav Dlouhý, Lukáš Dlouhý (oba Želatovice). Diváci: 100.

Želatovice: Bělík – Bernard, Lukáš Dlouhý, Vlk, T. Čtvrtníček – Stokláska (77. Fabián), Němec, Zehnálek, Calábek (82. Bouchalík) – Dlouhý – Mackovík (90. Král). Trenér: Pavel Hošek.

Hněvotín: Pagáč – Dokoupil, Lakomý, Šulc, D. Kobylík – Šrom – Kryl, P. Kobylík, Čech (86. Šenkyřík), D. Lošťák – Novotný (88. Benýšek). Trenér: Ivo Lošťák.