Závěrečný turnaj se uskutečnil na hřišti Sokola Křenovice. Zúčastnila se ho družstva FK Vlkoš, Sokol Pavlovice, Sokol Majetín a domácí Sokol Křenovice.

Na hřiště, zejména u domácích, nastoupili hráči i hráčky od sedmi do dvanácti let. Tato možnost daná pravidly je určena pro ty venkovské oddíly, které chtějí hrát fotbal a nedají dohromady více hráčů předepsaných kategorií.

Mohou hrát všichni – v každém družstvu se objevila dokonce i děvčata, dle pravidel i starší. Nad tímto faktem by se měly zamyslet ty oddíly, které hřeší na to, že nemají hráče, a tím ztrácí fotbalové následovníky.

To vede mnohdy k ukončení tradičního fotbalu v obcích. Tato forma se stala u hrajících družstev oblíbená, o čemž svědčí zájem diváků, rodinných příslušníků. Jako spoluhráči se mohou objevit i bratři, mezi kterými je rozdíl 5 let. Jak se všichni shodli: „Ať děcka hrají, o výsledky nejde.“

Turnaj v Křenovicích byl napínavý do samého konce. V konečném účtování turnaje se lídr FK Vlkoš umístil dokonce až na poslední příčce. Zejména prohra s domácími Křenovicemi 1:3 všechny překvapila. Bojovnost před domácím publikem slavila úspěch. Škoda, že Křenovice nešťastnými góly prohrály zbývající zápasy s Majetínem a Pavlovicemi shodně 0:1.

I tak si třetí místo hráči dostatečně užili. Vítězem se nakonec staly Pavlovice se sedmi body před Majetínem se čtyřmi body. Kanonýrem turnaje byl hráč Křenovic Adam Stavinoha se třemi trefami do černého. Naopak ani jeden gól nepustil brankář Pavlovic Jiří Žák.

Pořadí turnaje: 1. So Pavlovice 7 bodů (skóre 3:0), 2. So Majetín 4 b. (1:2), 3. So Křenovice 3 (3:3), 4. FK Vlkoš 3 (3:5).

Závěrečné pořadí po podzimní části: 1. FK Vlkoš 44 bodů (skóre 44:10), 2. So Pavlovice 26 b. (17:14), 3. So Majetín 22 (20:27), 4. So Křenovice 10 (9:33).

(ka)