Jaký dopad na Kozlovice bude mít zařazení do divize D?

Bude to pro nás náročné. Doprava nás bude stát o sto nebo sto dvacet tisíc víc. V současné době nevím, kde na to seženeme prostředky.

Existují pro klub nějaké jiné varianty? Budete je řešit?

Doteď s námi nikdo nejednal, nebyla ani možnost se k tomu nějak vyjádřit. Kdybychom byli věděli, že jdeme do déčka, tak bychom se přihlásili do krajského přeboru. Na to už ale je pozdě, bylo nám řečeno, že tam se přihlásit nemůžeme, že už je plný, že se máme přihlásit do okresního přeboru. Když chce někdo takto zlikvidovat klub, tak očividně může.

Dříve se jednat nedalo? Ten dopad je pro vás opravdu takto krutý?

My jsme se to dozvěděli až přímo na losu. Je to nesmyslné rozhodnutí, když do jižní divize poberou týmy ze čtvrtých nebo třetích míst krajských přeborů. Tím divize E ztratí úroveň, pro nás je přesunutí prostě finančně likvidační. Nevím opravdu, kde seženeme prostředky, abychom tu soutěž mohli důstojně hrát a dohrát. Nehledě na to, že kluci, kteří to budou hrát, tak budou muset jet do Pelhřimova nebo Žďáru nad Sázavou budou muset absolvovat desetihodinové výlety. Nevím, jestli to vůbec budou chtít hrát.

Jak vůbec rozlosování probíhalo?

Já jsem na losovacím aktivu nebyl. Byl tam pan Baďura a pan Kolář, ale po losování žádná diskuze neproběhla. Komise spěchala do Prahy na fotbal, jedenadvacítka hrála s Německem. Nikdo se s námi o ničem nebavil.

Co v této těžké situaci hodlá vedení klubu dělat?

Hlavně mi vadí, že se o tom s námi nikdo nebavil. Bylo prostě rozhodnuto a hotovo. Řešíme teď opravdu, co dál. Přece nepůjdeme do okresu jenom proto, že jsme tohle netušili dříve a nedali si přihlášku do kraje. Už dříve jsme přemýšleli, jestli se přihlásíme do krajského přeboru nebo do divize. Spočítali jsme prostředky a zjistili, že to nějak finančně pokryjeme. Teď nám ale z ničeho nic přibyly náklady asi sto dvacet tisíc na dopravu.

Nyní tedy budete shánět finanční prostředky?

Budeme kontaktovat i fotbalový svaz na Moravě, aby nám přispěli alespoň na dopravu, když už je to rozhodnutí takové, jaké je. Nevíme ani, jakou budeme mít podporu od města, peníze se hodně těžko shání.

Jak se díváte na to, že Velké Karlovice, které měly sestoupit, nakonec hrají divizi E?

Ano, nechali tam týmy, které padaly. Tak když Velké Karlovice chtěly hrát divizi, tak dobře, ale proč nezařadili tento tým do déčka? Vždyť třeba i Šumperk bude hrát divizi D. Pro ten to musí být strašné. Já rozhodnutí řídící komise nechápu.