Sobotní odpoledne pro ně bylo plodné, domů přivezli všechny body za těsné vítězství 1:0.

O jediný gól hostů se postaral stoper Petr Bogdaň, který svůj výkon korunoval i spolehlivostí v obranné řadě.

Přerov se díky vítězství posunul na třetí místo tabulky se stejným bodovým ziskem jako mají čtvrté Petrovice.

První šanci si aktivní Viktoriáni vypracovali už ve 4. minutě, kdy Hrušákova tvrdá střela skončila nad bránou domácího gólmana Švrčiny.

Ve 20. minutě už se hosté radovali, dlouhý aut Kopeckého zužitkoval akrobatickým zakončením stoper Bogdaň, jak se později ukázalo, vstřelil tak jediný gól celého utkání. Domácí si v prvním poločase vypracovali sérii rohových kopů, které však obrana s výborným Sohlichem v brance dokázala odvracet.

„I když jsme jeli do Dolního Benešova s cílem bodovat, očekával jsem těžký zápas, což se potvrdilo. Podali jsme zejména v první půli obstojný výkon, hráči pochopili, že jim tady určitě nespadne vítězství do klína samo," řekl spokojeně trenér Viktorie Richard Švehlík.

Hned v úvodu druhé půle mohl jít Přerov do dvoubrankového vedení, samostatný únik Zaorala ale pokryl Švrčina, následná Pavelkova dorážka skončila na břevnu.

Pak přišly chvíle jarní posily Viktorie Jana Tögela. Nejlepší hráč minulého zápasu nejprve v 55. minutě zahrozil z přímého kopu, o deset minut později nebezpečně tečoval střelu spoluhráče. V obou případech ale vytáhl domácí brankář výborné zákroky.

Dolní Benešov se pak tlačil za vyrovnáním, největší šanci ale v 69. minutě domácí nevyužili. Poté už pracovala dobře obrana Přerovských, a utkání mohlo skončit výsledkem 1:0 pro hosty.

„Ve druhém poločase jsme nejprve mohli rozhodnout, v závěrečných dvaceti minutách jsme se zbytečně stáhli a neměli zápas plně pod kontrolou. Musím uznat, že domácí hráči by si za tlak vyrovnání zasloužili, ale dokázali jsme to ubojovat. Chválím všechny hráče, absolutorium zaslouží gólman Sohlich a s přehledem hrající Bogdaň," vyzdvihl své svěřence kouč Přerova.

Další jarní zápas odehraje Viktorka v sobotu od 15.30 na domácí půdě s Jiskrou Rýmařov, která v minulém kole uhrála remízu v Kozlovicích.

FC Dolní Benešov – 1. FC Viktorie Přerov 0:1 (0:1)

Branky: 20. Bogdaň.

Rozhodčí: Handlíř – Slavík, Trigas. ŽK: Haas, Brunclík, Juchelka – Hýbner, O. Václavíček.

Dolní Benešov: Švrčina – Moravec, Štefek, Brunclík, Dřízgevič – Moc, Majevski (84. Husovský), Juchelka, Haas – Adamík (57. Labuda), Radek. Vedoucí družstva: Pavel Stříbrný.

Přerov: Sohlich – Hrabal, Hýbner, Bogdaň, Kopecký – O. Václavíček – Zaoral (84. Nevřela), Hrušák, Tögel, Pavelka (73. Zimčík) – Navrátil (63. M. Václavíček). Trenér: Richard Švehlík.