Přerovští fotbalisté nestačili na nováčka z Oskavy

Přerov /FOTOGALERIE/ – Po sérii čtyř vítězství v řadě hostili přerovští fotbalisté nováčka krajského přeboru z Oskavy. Utkání se hrálo na béčkovém hřišti, což fotbalu příliš nepomohlo. Domácí, průběžně první tým tabulky, měli více ze hry, branku však nevstřelil. Naopak hostům stačil jeden povedení brejk k tomu, aby si odvezli všechny tři body.

19.9.2010

Přerovští fotbalisté (v modrém) doma prohráli 0:1 s OskavouFoto: DENÍK/David Klein

Do první šance utkání se dostali hosté, když těžili z chybné rozehrávky přerovské obrany, Janíček ale z dobrých 25 metrů mířil nad Judasovu branku. Na druhé straně zahrozil Hrabal, ovšem ani jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel.

V 15. minutě Pola uvolnil Koutného, jeho zakončení ale postrádalo razanci. O deset minut později přijal míč na polovině hřiště hostující Večeřa a namířil si to přímo do vápna, kde střílel nad.

Dvě gólovky v jednom útoku měli na svých kopačkách Pola a vzápětí i Kašpárek, stav se však neměnil. O minutu později zahodil obrovskou šanci i Koutný, který z malého vápna tváří v tvář brankáři Zorkovi přestřelil. První půle tedy skončila bez branek.

Po příchodu z kabin neuběhly ani tři minuty a Oskava šla do vedení. Judas první střelu ještě vyrazil, na dorážku Hlaváčka už byl krátký. Přerovský kouč Pavel Koral na vzniklou situaci reagoval střídáním, když za Čecháka naskočil Gřešák a Venského vystřídal Mrázek.

Byli to domácí, kteří měli míč více na kopačkách, i do šancí se dostávali, gól však ne a ne přijít. Kašpárek hlavičkoval nad, Mrázek ve vápně promáchl a Machač trefil jen obránce.

Pojistit vítězství svého týmu mohl tedy na druhé straně v 84. minutě Večeřa, který se šikovně uvolnil ve vápně, jeho pokus však letěl vedle. Hráči 1.FC to zkoušeli až do závěrečného hvizdu, ale Kučerova ani Hýbnerova hlavička gólem neskončila a Mrázkovi se míč svezl po nártu.

Zápas tak skončil nejtěsnějším vítězstvím nováčka soutěže.

„Na utkání jsme se důkladně připravovali, ovšem na takovém terénu nelze hrát naši kombinační hru. První poločas jsme hráli zakřiknutě a spíše jsme se báli rychlých brejků soupeře. Po přestávce jsme začali špatně a dostali gól z brejku. Poté jsme soupeře 40 minut tlačili, bohužel ale bez gólového efektu. Kdybychom proměnili šance, které jsme si vypravovali, mohlo utkání vypadat úplně jinak. Kluci navíc nepodali takový výkon, jako v předešlých zápasech. Bylo to utkání, které jsme chtěli uhrát, ale takto určitě ne,“ řekl po utkání přerovský trenér Pavel Koral.

1.FC Přerov – TJ Jiskra Oskava 0:1 (0:0)

Branka: 48. Hlaváček.

TJ Jiskra Oskava: Zorek – Plachý, Šimko, Siegl, Janíček – Jurečka (37. Neset), Dragon, Vybíhal, Hlaváček – Večeřa, Mika (13. Piňos, 89. Bauer).

1.FC Přerov: Judas – Zatloukal, Venský (53. Mrázek), Hýbner, Hrabal – Čechák (52. Gřešák), Pola, Bernard, Machač (79. Kučera) – Koutný, Kašpárek.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.