Jako první zahrozili hosté, jmenovitě kanonýr Navrátil, který z boční pozice branku netrefil. Na druhé straně podobná šance přerovského Krále skončila úplně stejně. Účet zápasu neotevřela ani Gřešáková střela, Kašpárkův únik či Hrabalova šance. Trefil se až ve 26. minutě Pola, který hlavou zužitkoval rohový kop.

Ke konci první půlhodiny musel po dvou střelách po sobě ukázat své umění i domácí gólman Judas. Navýšit mohl Kaďorek, ale jeho pokus skončil nad Hatalovou bránou.

Začátek druhé půle zastihnul Losiny v nedbalkách. Kaďorek svou možnost ještě neproměnil, ale tři minuty po příchodu z kabin dal Bernard na 2:0.

A mohlo být ještě veseleji. Hrabal si to namířil od poloviny hřiště přímo na Hatalu, ovšem střela šla pouze do jeho nohou. Do hry mohl Losiny dostat Navrátil, netrefil však branku.

Jesličky a třetí fík

V 53. minutě přišel mazácký kousek středopolaře Poly, který tváří v tvář nasadil gólmanovi jesle a zvýšil už na 3:0. Losiny mohly následně korigovat při dvou velkých šancích, ale gólman Judas byl proti.

Naopak čtvrtou trefu 1.FC si připsal kapitán Schlehr po ukázkové asistenci Kaďorka. Čtvrthodinku před konce darovali hosté na velkém vápně míč Kašpárkovi, ale ten šanci prohospodařil. Šest minut před koncem opět chybovala defenziva soupeře. Dokonce tři přerovští hráči se dostali do samostatného úniku, který nemohl skončit jinak, než pátým míčem za zády Hataly, o který se postaral obránce Hrabal.

Šestou vychytanou nulu domácímu gólmanovi Judasovi pokazila chybná reakce obrany a losinský Smrž. Jeho střela z bezprostřední blízkosti znamenala korekci skóre na 5:1.

Poté ještě Judas vytěsnil hlavičkou směřující do horního roku branky, pokryl i následnou dorážku a střídající Smékal zahodil vyloženou šanci.

„Podali jsme dobrý výkon, kterým jsme navázali na utkání v Oskavě. První poločas byl ještě vyrovnaný, ovšem ve druhé půli jsme rozhodli hned během prvních deseti minut, kdy jsme soupeři odskočili na 3:0. Poté jsme už byli jednoznačně lepší, přidali dvě branky a ještě další šance nevyužili. Jsme spokojeni, kluci předvedli dobrý výkon. Jde to nahoru, chceme postoupit. Je jen škoda, že přišlo tak málo diváků,“ nechal se slyšet Jan Bednár, jeden z trenérské dvojice 1.FC Přerov.

1.FC Přerov – Sokol Lázně Velké Losiny 5:1 (1:0)

Branky: 26. a 53. Pola, 48. Bernard, 65. Schlehr, 84. Hrabal – 86. Smrž.

Sestavy
1.FC Přerov: Judas – Gřešák, Mrázek, Koranda, Hrabal – Kaďorek, Pola (81. Kučera), Mar. Král, Bernard (62. Navrátil) – Kašpárek (75. Smékal), Schlehr.
Sokol Lázně Velké Losiny: Hatala – Němeček, Kalvoda, Barcal, Neumann – Sládek (72. Nedvěd), Vývoda, Král, Manev (55. Smrž) – Navrátil, Krejčí (65. Strnad).

LUDĚK JUDAS

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku